islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
NUK KISHTE E-MAIL EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
NUK KISHTE E-MAIL EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
NUK KISHTE E-MAIL EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
NUK KISHTE E-MAIL EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
NUK KISHTE E-MAIL EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
NUK KISHTE E-MAIL EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
NUK KISHTE E-MAIL EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
NUK KISHTE E-MAIL EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
NUK KISHTE E-MAIL EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
NUK KISHTE E-MAIL EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
NUK KISHTE E-MAIL EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
NUK KISHTE E-MAIL EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
NUK KISHTE E-MAIL EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
NUK KISHTE E-MAIL EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
NUK KISHTE E-MAIL EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
NUK KISHTE E-MAIL EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
NUK KISHTE E-MAIL EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
NUK KISHTE E-MAIL EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
NUK KISHTE E-MAIL EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
NUK KISHTE E-MAIL EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
NUK KISHTE E-MAIL EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
NUK KISHTE E-MAIL EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
NUK KISHTE E-MAIL EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
NUK KISHTE E-MAIL EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
NUK KISHTE E-MAIL EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
NUK KISHTE E-MAIL EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
NUK KISHTE E-MAIL EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
NUK KISHTE E-MAIL EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 NUK KISHTE E-MAIL

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

NUK KISHTE E-MAIL Empty
MesazhTitulli: NUK KISHTE E-MAIL   NUK KISHTE E-MAIL EmptyWed 20 Feb 2013 - 12:26

NUK KISHTE E-MAIL 307412_492741360786061_593968043_n

NUK KISHTE E-MAIL

Nje njeri i papune kishte konkuruar per nje vende te lire te punes si pastrues i nevojtoreve ne nje ndermarje te madhe.
Pasi qe e kryen me sukses intervistimin, e njoftojne se e kishin pranuar ne pune.
Personi qe ia kishte dhene lajmin e gezuar, kerkon nga ai qe t'ia jepte emailin-posten e tij elektronike ne menyre qe t'i dergonin kontraten e punes dhe kushtet tjera te mareveshjes.

Por, pasi qe personi zyrtar kishte kerkuar nga i papuni emailin, habitet kur mer pergjigjen se ai nuk kishte email e as qe posedonte ndonje kompjuter.
Pas kesaj pergjigje, personi zyrtar i thote se ne kete kohe te mos kesh email dhe kompjuter , d.m.th. te mos ekzistosh!
Pas ketyre fjaleve i thote se nuk ka mundesi te punesonin nje person i cili nuk kishte as post elektronike.

Burri i papune, del nga aty i deshperuar.
Rruges i bien ne sy ne nje dyqan dredheza te fresketa. Me parat e fundit qe kishte ne xhep, vendos te blej ca kilogram dredheza. Pasi qe i blene ato, ishkon ne mendje se a do te munde t'i shiste ato. Troket ne dyer te disa shtepijave dhe i pyet se a donin te blenin dredheza te fresketa. Per qudi te tij, pergjigjet e tyre ishin pozitive.
Shume shpejte i shet ato dredheza.Te nesermen blene me shume dredheza, edhe ato shume shpejte i shet.Kjo e trimeron edhe me shume dhe vendos te meret me kete pune, te blinte dhe shiste peme te ndryshme.Pas disa diteve e blene nje biciklete,e pas nje kohe edhe nje kamion dhe keshtu papritmas e sheh veten se seriozishte kishte filluar te merrej me tregtine e pemeve dhe per nje kohe te shkurter kishte bere emer ne sektorin ushqimor.

Pas pese viteve, ishte bere kompania me e fuqishme e vendit ne sektorin ushqimor.

Nje dite, pasi e bejne nje mareveshje te rendesishme me nje ndermarje te madhe, perfaqesuesi i asaj ndermarje, ia kerkon emailin, ne menyre qe t'ia dergonte aktin dhe kushtet e mareveshjes.Por, befasohet nga pergjigjja e e ketij tregtarit te madhe i cili i thote se nuk kishte email.

- " Per pese vite, keni arritur te beheni kompania me e fuqishme ushqimore ne vende dhe nuk keni email ?
Cfare do te ishit bere po t'a kishit pas edhe emailin tuaj personal?!"

- " Po ta kisha patur nje email timin personal, sot do te kisha qene duke punuar si pastrues i nevojtoreve !! "

Subahanallah! Ndodhe qe disa gjera nuk na pelqejne ne jete, apo Allahu nuk lejon qe ca gjera te ndodhin ashtu siq ne deshirojme.

Edhe pse disa gjera na duken se jane ne dobi tonen, ne realitet ato kane mundesi te jene ne dem tonin.

Thote Allahu teala: " ... mund t'a urreni nje gje, nderkohe qe ajo eshte me e mire per ju e mund t'a doni nje gje, nderkohe qe ajo eshte e demshme per ju. Allahu di, kurse ju nuk dini.'' (Surja el-Bekare, ajeti 216).

Prandaj, behu i kenaqur me caktimin e Allahut.
Allahu e dine me mire se c'eshte e dobishme dhe e demshme per ne, mjafton t'i kerkojm te mirat nga Ai dhe Allahu nuk do te na zhgenjej!.

Shkëputur nga faqja: Të përfitojmë nga H. Irfan Salihu

Allahu ju shperbleft per postimin.
NUK KISHTE E-MAIL Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
NUK KISHTE E-MAIL
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: