islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty96%Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty0%Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty0%Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty0%Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty1%Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty2%Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati )

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) Empty
29012013
MesazhNe jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati )

Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) (u196u)xhamia%20fshatNermin Spahic

Ju jetoni në një fshat të qetë dhe të rregulluar mirë. Fshati ka një xhami të rindërtuar pas luftës dhe gati gjysma e popullsisë jeton në diasporë. Shtëpitë i keni të gjitha mashalla, tre-katëshe shtëpi me rrethojë hekuri dhe fasada të shtrenjta. Edhe asfaltin e keni marrë kohët e fundit. Një ambient ideal për një pushim të qetë dhe të lumtur të jetës. Siç ndodh ndonjëherë që ju të keni edhe pak kohë të lirë, dhe situata nuk është më si para luftës, edhe në xhami nganjëherë mund të shkohet. Sigurisht, kjo marrje pjesë e juaja (vjedhurazi) në xhami sjell të drejta dhe privilegje të caktuara që ju duhet të përdorni, maksimalisht. Kështu duhet të shiqohet përafërsisht aktiviteti juaj dhe kontributi i punës tuaj ndaj xhematit dhe shoqërisë.Nëse ju aksidentalisht jeni anëtarë i Bordit Udhëheqës nuk lejoni asnjë nismë që ju nuk e keni propozuar, për t'u zbatuar. Kjo në mënyrë të pashmangshme do të rrëzojë autoritetin tuaj në vendin në të cilin ju jeni ende dikushi. Ju keni të drejtën njerëzore për tu pyetur për çdo gjë dhe se vendimi përfundimtar është gjithmonë i juaji. Edhe shtëpia juaj është afër xhamis. Në rastin e iniciativave të tilla duhet të jeni kundërshtar dhe duhet të përpiqeni për të penguar ato me cfarëdo cmimi. Mos lejoni që të vënë pllaka në shkallë, kur ju e dini se druri është më i mirë.

Ju merrni pjesë dhe kontriboni bujarisht në aksionet e punimëve në oborrin e xhamis apo vendosjen e pllakave të mermerit në xhamin tuaj. Ajo duhet të jetë më e bukur dhe më e madhe në të gjithë rajonin. Nëse ju nuk mund të merrni pjesë, nga detyrimet e shumta, dhe të falni namazin para shitores suaj ordinare, atëherë njëri nga xhematlinjtë në fshatin tuaj prej 600 familjarëve që janë e ka nderin e plotë të mbikqyrjes. Nëse kontributi juaj i tejkalon 30 euro, patjetër ju kërkoni vendosjen e pllakës përkujtimore në hyrje e cila kushton 200 euro, dhe xhematlinjtë tjerë të jenë në dijeni për sakrificat tuaja për të mirën e shoqërisë.

Me Mehon nuk keni asnjë kontakt. Nëse ai pyet diçka, ju menjëherë i lëni të gjitha aktivitetet, i ndërpreni të gjitha lidhjet me xhematin dhe atëherë i përkushtoheni shtallës dhe bahces suaj, ka kohë që ju me ta keni ndërprer lidhjet tuaja.

Tash nuk nxitoni shumë për pesë kohë të namazit. Ju tani edhe Hoxhën e kuptoni se nuk mund të arrihet gjithçka. Në Sabah gati nuk shkoni fare. Do ta bezdisni fshatin i cili zgjohet herët edhe Hoxha ndoshta është në gjumë, kështu që ju nuk shkoni për të kërkuar çelësat për ta hapur xhamin. Jacija mbrëmë ka qenë vonë, gruaja, fëmijët ... ndoshta deri vonë ka lexuar, siç thonë disa .... libër. Në drekë dhe në iqindi mos shkoni ngase Hoxha në atë kohë ka aktivitete tjera si zakonishtë, që dallojnë nga pesë kohët e namazit . Ndoshta është në fshatin tjetër në xhenaze apo në mevlud. Mund të i kërset edhe ndonjë takim apo seminar mbi sipërmarrjen dhe makroekonominë. Akshamin për ramazan nuk ju bie në mendje, sepse prishni atmosferën e Iftarit dhe nuk është e nevojshme shkuarja në xhami dhe vonesa është tërësisht e pakuptimtë. Këtë do të ua dëshmojë dhe Hoxha duke thënë se është më mirë për të qëndruar në shtëpi me familjen se sa të uritur të presin ushqimin në tryezë. Nëse fshati merret me punë të rënda dhe punohet toka, do t'ju japë Efendia edhe ndonjë fetva nga mimberi që ju nuk e keni patjetër të faleni dhe agjëroni nëse punoni shumë, dhe madje edhe kafshët nuk mund të presin. Lehtësoni dhe mos vështirësoni. Kënaqësia e xhematit është më primare.

Nëse niveli i aktiviteteve fetare gjatë Ramazanit rritet, ju duhet të reagoni. Mos lejoni që dicka të ua prishë gjendjen e përsosur të apatisë në fshatin tuaj. Tregoni Hoxhës se tri ajete maratonë duhet të lëxohen në taravi ngase njerëzit janë të lodhur dhe bezdisen. Në fshatin fqinj Hoxha gjithmonë e lexon vetëm një ajet dhe askush nuk ankohet. Në qoftë se ata mund të falen për 18 minuta, ju mund të faleni për 15. Mos lejoni që ndonjë gjë të pshtjellojë xhenazen si aktivitet më i rëndësishëm fetarë në fshat. Edhe hutben ndonjëherë e zgjatin. Paralajmërone Hoxhën mos të sillet pa kulturë duke bërtitur ndaj jush që e dëgjoni. Mos fol shumë me zë të lartë.

Hoxha me siguri shumë shpejt do të përshtatet në gjendjen tuaj, por nëse ai përpiqet për të ndryshuar diçka ju e ngreni fshatin në këmbë dhe i tregoni atij se kush është bosi - shefi. Ju nuk jeni atje për të bërë atë që ai e thotë, por ai të bëjë atë që ju thoni. Ju e paguani atë.

Mos u bëni naiv para atyre të papunëve të cilët bëhen si të menqur dhe vijnë pesë kohë të namazit në xhami. Nuk i kanë harxhuar ata 600.000 euro për xhaminë që tash dikush të vijë të shkrryhet dhe ta përlyj xhaminë. Xhamia është vetëm për xhumatë, e jo aty të ulen ata të papunët. Mos i lejoni edhe të vegjëlit e të rinjtë të përzihen në xhami dhe të bëjnë dicka sikur po punojnë në xhami. Ata po mendojnë se kanë kryer një shkollë dhe kanë arritur gjithë diturinë e botës. Ku kanë qenë ata kur ju keni betonue temelet e xhamisë?! Përvoja e juaj është më e vlefshme dhe se pa ju nuk mund të merret ndonjë vendim apo ndonjë inciativë. Ai Himzini vogël shumë e ka que kryet dhe po përzihet në gjithcka, po cka të bëjsh kur edhe babën e ka pasur kështu.

Nuk ka kush që juve u thotë dicka apo ju jep mendë. Në fshatin tuaj edhe më herët ka pasur islam. E keni pasur xhaminë edhe para luftës, bile ka qenë edhe një haxhi. Po ai ka vdekur para disa viteve, por ka tjerë që së shpejti mund të shkojnë por ende nuk e kanë bërë nijetin tamam.

Në fund, kur ju të vdisini, ju kujdeseni përpara që ta rezervoni një vend të bukur afër derës së varrezave. Familja e dashur rahmetliut të tyre të dashur e të pagabueshëm do të i ngrejnë një nishan të madhë e të shtrenjtë me të gjitha të dhënat dhe përmbajtjen e tij. Mos ua bën hallall nëse nuk ta bëjnë varrin ma të bukur se sa të Mehos.

Përktheu: Shpend Hulaj

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati ) :: Komentet

No Comment.
 

Ne jemi të Hoxhës, Hoxha është i yni - (udhëzimet e xhematit të një fshati )

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: