islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty20%Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty7%Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty7%Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty7%Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty7%Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty7%Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty7%Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty37%Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Empty
MesazhTitulli: Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim!   Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! EmptyTue 22 Jan 2013 - 11:13

Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Asteroid-trifft-erde
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim!

Nga Ebu Hurejre (Allahu qoftë i kënaqur me të) përcillet se i Dërguari i Allahut (paqja dhe lëvdatat e Allahut qofshin mbi të) ka thënë:

Vërtet All-llahu thotë:

Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim!

Robi Im nuk më afrohet në mënyrë tjetër më të mirë, përveç duke i kryer farzet (obligimet e domosdoshme). Ai vazhdon të më afrohet edhe më tepër me anë tëveprave vullnetare (nafileve), derisa ta dua atë, e kur e dua atë, atëherë bëhem veshi me të cilin dëgjon, syri me të cilin sheh, dora me të cilën bie, dhe këmba e tij me të cilën ecë. Nëse ky rob kërkon diçka prej meje, Unë me siguri do t’ia jap, nëse kërkon strehimin Tim, vërtet Unë do ta strehoj atë. Unë nuk nguroj për asgjë më tepër se në marrjen e shpirtit të robit Tim besimtarë: ai e urren vdekjen, e Unë e urrej lëndimin e tij.

(Buhariu nr.6502)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Do t’i shpall luftë atij që tregon armiqësi ndaj robit Tim!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: