islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty96%per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty0%per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty0%per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty0%per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty1%per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty2%per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir

Shko poshtë 
AutoriMesazh
lutje
Vizitor
Anonymous


per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty
MesazhTitulli: per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir   per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptyFri 11 Jan 2013 - 15:32

 Nese ngacmohesh seksualisht nga vellai!!! cfare duhet te veprosh!! nuk e urrej per hir te allahut! por nuk dua ta shof me sy! i deshiroj te miren per hir te allahut! perderisa  vellai ta ben kete gje a eshte haram mosdashja qe ta shikosh!
 mos u cuditni kush ta shohin se eshte nje fenomen se eshte ka ndidh shpesh ne shoqerin tone!!!
te lutem hoxhe i nderuar me kthe pergjigjje si duhet te veprosh apo sillesh me njerze te tille!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir Empty
MesazhTitulli: Selam.   per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir EmptySun 13 Jan 2013 - 11:24

Selamun Alejkum.
Sa i takon kesaj pyetje mendoj jo se a duhet por patjeter e kemi ti nderpresim lidhjet me te. Sepse qart jan cekur ceshtjet se kur duhemi te duhemi per hir te Allahut dhe kur duhet te largohemi per hir te Allahut.
Ne raste te ketilla jemi te detyruar qe ti nderpresim cdo lidhje me at(a) persona te till.
Bile eshte haram nese vazhdojm edhe me tutje biseda po me te njejtit persona sepse qellimi me nuk eshte per Allah por per epsh.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
per hir te allahut me kthe pgj hoxhe i nderuar MR Uzeir
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: