islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty96%Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty0%Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty0%Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty0%Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty1%Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty2%Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash Empty
MesazhTitulli: Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash   Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash EmptyWed 9 Jan 2013 - 18:49

Në një vend ku nuk ka siguri dhe besim nuk ka arsim me cilësi të duhur. Mësuesit duhet të jenë manifestuesit e sigurisë tek të tjerët, me qëllim që nxënësit të ecin nën gjurmët e tij, pasi njerëzit i duan individët shembullorë, me dinjitet dhe karakter të shëndoshë.

Një brez cilësor është vepër e mësuesve cilësorë, me personalitete të pjekura, plot dije dhe edukatë. Mësuesit pa cilësi edukojnë dhe formojnë njerëz si vetja, të paaftë.

Të bëhesh shkak për të hyr në besim një njeri, është më e mirë se lindja dhe perëndimi i vetë diellit. Të bëhesh shkak për të hyr në besim një njeri është rezultat i një edukimi të mirë shpirtëror.
Çdo shpërdorim ka të keqen e vet brenda, por më i keqi është “shpërdorimi që u bëhet njerëzve”.

Shkëputur nga libri : 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash


| Përgaditi: Bujamin SALIJA |

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shkëputje nga libri: 101 Hapa në edukim - Osman Nuri Topbash
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: