islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty96%Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty0%Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty0%Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty0%Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty1%Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty2%Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje Hoxhes:Tregime erotike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
biggi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 22
Data e regjistrimit : 28/11/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Tetove

Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty
MesazhTitulli: Pyetje Hoxhes:Tregime erotike   Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyMon 7 Jan 2013 - 22:51

Selam alejkum,
ne kohen e fundit duke kerkuar tregime te llojllojshme nga historia, advantura, humor, horror, etj. kam hasur edhe tregime erotike, do me thene tregime nga njerez te ndryshme mbi disa ndodhi qe kan bere ne jeten e tyre me permbajtje seksuale, dhe e kan shkruar ne internet ne form te ndonje tregim.
Fillova te mendoj: a bejne pjese ne gjerat harram leximi i tregimeve erotike?
Kam pyetur disa persona dhe kam marre 2 pergjigje te ndryshme:

1) Po, eshte harram per shkak se eshte njejte sikur shikimi i ndonje film me permbajtje seksuale, ashtu keto tregime qe lexohen jane me permbajtje seksuale.

2) Jo nuk eshte harram nese nuk vin deri te ejakulimi me ane te prekjes, gjate leximit te ketyre tregime; dhe nese leximi i ketyre tregime erotike nuk na shtyn te bejme zina.

Keto jane 2 pergjigjet qe kam marre, tash une jam ne dyshim dhe kerkoi ndihme, keshille nga hoxha qe mendoj se do te mund te me tregoje sa me mire.
Shume falemnderit para kohe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty
MesazhTitulli: selam   Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyTue 8 Jan 2013 - 17:20

Selamun Alejkum.
Edhe pse ska pas nevoj te parashtrohet kjo pyetje sepse nga vet Titulli kuptohet se eshte haram. Tema te ketilla dhe te ngjajshme neve nuk na dergojn askund tjeter perpos se te mendojm rreth atyre gjerave qe i lexojm. Muhammedi a.s. ne nji hadith thot" Syri ben zina, goja ben zina veshi ben zina...." . Sipas ketij hadithit vertetohet se leximi i llojeve te tilla konsiderohet Zina e dihet se Zinaja eshte haram. Pra sikur qe fitojm shperblime me leximin e Kuranit i cili gjat leximit na afron te Allahu xh.sh, leximet e ketilla ne largojn nga te perkujtuarit e Allahut dhe ne vend se te perkujtojm Allahun xh.sh, ne perkujtojm gjera tjera te cilat na largojn nga rruga e drejt e na shpiejn ne rrug te Djallit.
Un mendoj se ne vend qe te miresh me lexime te ketilla shum me mir do te ishte te miresh me lexime ku do te kesh dobi ti familja jote rrethi dhe shoqeria ku jeton, vetem ne ket menyr do te jesh me i qet si ne aspektin shendetsor poashtu edhe ne at shpirteror.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
biggi
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 22
Data e regjistrimit : 28/11/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Tetove

Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes:Tregime erotike   Pyetje Hoxhes:Tregime erotike EmptyTue 8 Jan 2013 - 18:46

Shume falemnderit per pergjigjen, Allahi ju shperbleft.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty
MesazhTitulli: Re: Pyetje Hoxhes:Tregime erotike   Pyetje Hoxhes:Tregime erotike Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pyetje Hoxhes:Tregime erotike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: