islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
E ardhmja për Islamin! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
E ardhmja për Islamin! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
E ardhmja për Islamin! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
E ardhmja për Islamin! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
E ardhmja për Islamin! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
E ardhmja për Islamin! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
E ardhmja për Islamin! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
E ardhmja për Islamin! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
E ardhmja për Islamin! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
E ardhmja për Islamin! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
E ardhmja për Islamin! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
E ardhmja për Islamin! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
E ardhmja për Islamin! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
E ardhmja për Islamin! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
E ardhmja për Islamin! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
E ardhmja për Islamin! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
E ardhmja për Islamin! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
E ardhmja për Islamin! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
E ardhmja për Islamin! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
E ardhmja për Islamin! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
E ardhmja për Islamin! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
E ardhmja për Islamin! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
E ardhmja për Islamin! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
E ardhmja për Islamin! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
E ardhmja për Islamin! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
E ardhmja për Islamin! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
E ardhmja për Islamin! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
E ardhmja për Islamin! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
E ardhmja për Islamin! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
E ardhmja për Islamin! Empty96%E ardhmja për Islamin! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
E ardhmja për Islamin! Empty0%E ardhmja për Islamin! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
E ardhmja për Islamin! Empty0%E ardhmja për Islamin! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
E ardhmja për Islamin! Empty0%E ardhmja për Islamin! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
E ardhmja për Islamin! Empty1%E ardhmja për Islamin! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
E ardhmja për Islamin! Empty2%E ardhmja për Islamin! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 E ardhmja për Islamin!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

E ardhmja për Islamin! Empty
21122012
MesazhE ardhmja për Islamin!

E ardhmja për Islamin! (u84u)Lule"E ardhmja për këtë Fe", një libërth i shkruar nga mendimtari i shquar Seid Kutub, Allahu xh.sh e mëshiroftë, para më shumë se gjysmë shekulli.


Dr.Salah El-Halidi

‘’ E ardhmja për këtë Fe ‘’, një libërth i shkruar nga mendimtari i shquar Seid Kutub, Allahu xh.sh e mëshiroftë, para më shumë se gjysmë shekulli.

Ky mendimtarë i shquar duket se e ka parashikuar të ardhmen përmes një intuite të sinqertë të besimit dhe shpresës së madhe që e ka pasur në Islam, edhe përkundër gjendjes së vështirë shpirtërore.

Pas më shumë se pesëdhjetë viteve nga shkrimi i këtij libërthi, kanë filluar që këto shenja të rezultojnë në realitetin tonë. Andaj, çdo gjë që sot na rrethon, theksin e vë se e ardhmja i takon Islamit. Ky fakt ishte shpresë që mbushte dhe shndriste zemrat e këtyre predikuesve flijues, të tillë si Hasan El-Benna e Seid Kutub, shpresë kjo që nuk mbeti me kaq por ajo u shndërrua në një realitet praktik me një përkushtim dhe durim të plotë e që falë Allahut xh.sh, Zotit të botëve kjo ishte mbjellë thellë në zemrat e tyre.

Ai që sot merret me analizimin e asaj që po ndodhë sot në Egjipt, e sidomos në udhëheqësin e saj, e vëren se tërë ajo që po ndodhë e vërteton këtë fakt sepse Egjipti arriti që të rikthejë identitetin e tij islamik dhe populli i tij arriti që ti kthehet kësaj feje madhore, pra arriti që ti kthehet Islamit. Kështu arriti që të tronditë ‘’ mbeturinat ’’, ‘’ liberalët ‘’, ‘’ mercenarët ‘’ dhe gjithë servilët amerikan dhe sionistë para dallgëve dhe zërit të lartë e të vetëm të Islamit.

Këta hapa do të jenë të rëndësishëm edhe më teje, me lejen e Allahut xh.sh

Unë nuk i frikësohem, e as që druhem për projektin dhe përvojën islamik të Egjiptit sepse Allahu xh.sh është me predikuesit dhe ushtarët e Tij, Ai do ta triumfojë fenë e Tij, do ti mposhtë armiqtë e Tij, dhe për arsye se predikuesit e Egjiptit janë duke udhëhequr me një urtësi dhe objektivitet që po ua mundëson arritjen e sukseseve. Suksese këto që, duke e falënderuar Allahun xh.sh, mund të i vërejë çdo njëri.

Në anën tjetër, është Hamasi në Palestinë që po kalon nga një sukses në tjetrin duke zënë rrënjë në tokë, e ndërsa trupi i tij po ngulitet thellë në mesin e popullit palestinezë. Hamsasi ishte ai që triumfoje disa vite më parë në betejën e ‘’ ndarjes ’’disa vite më parë, dhe ishte po ai që triumfojë në betejën e ‘’ gurëve të zjarrtë ’’ para disa javësh. Për të dëshmuar këtë edhe me prezencën marramendëse të përkrahësve të saj në festivalin e fundit të organizuar në Gaza, Halil dhe Nabulsi. Prezencë kjo që dëshmojë edhe një herë për forcën e Hamasit që nga themelimi i saj në pjesën e bregut perëndimorë të Palestinës, e po ashtu dëshmojë se sionistët me gjithë komplotet dhe metodat e tyre nuk kishin arritur që ta dobësonin. E këtë e dëshmon edhe një raport strategjikë i ShBA-ve që thotë se: Në Palestin, e ardhmja i takon Hamasit dhe se Islami është mjaftë i fuqishëm kundër zullumqarëve në Siri dhe se muxhahidët e sinqertë janë prezentë kudo në mesin e revolucionarëve dhe ushtarëve të tyre.

Zëri i ngritur i Islamit dëgjohet fuqishëm edhe në Jordani ku ai është i vetmi që ngre zërin kundër korrupsionit, hajdutëve dhe mashtruesve të këtij vendi.

Të gjitha këto revolucione të fuqishme që janë bërë në këto vende edhe një herë dëshmojnë se e ardhmja i takon kësaj Feje, koha e udhëheqjes islame është duke ardhur, hegjemonia amerikane në botë është në rënie, projekti hebre në rajon po përfundon sepse Islami është ai që drejt sundimit po shkon.

Prandaj, le ti mbushim zemrat tona me këtë të vërtetë të ndritshme, le ti përshpejtojmë hapat tonë, le ta shumëfishojmë mundin tonë për të përafruar dhe realizuar këtë premtim të patjetërsueshëm.

/Mesazhi/Artan Musliu

Allahu ju shperbleft per postimin.
E ardhmja për Islamin! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

E ardhmja për Islamin! :: Komentet

No Comment.
 

E ardhmja për Islamin!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: