islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty96%LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty0%LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty0%LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty0%LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty1%LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty2%LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Empty
18122012
MesazhLUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR

LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR Dua..-300x200
I dashur Zot, unë të falenderoj për këtë ditë.

Të falenderoj se jam në gjendje të dëgjoj dhe shoh këtë mëngjes.

Unë jam i bekuar sepse ti je një Zot që fal dhe kupton.
Ti ke bërë aq shumë për mua, dhe ti vazhdon të më bekosh.
Më fal për gjithçka që kam bërë, kam thënë që nuk ka qenë e mirë për ty.
Unë kërkoj faljen tënde.
Të lutem më ruaj nga çdo rrezik dhe lëndim.
Më ndihmo të nis këtë ditë me qëndrime të reja dhe plot falenderim.
Më lejo të nxjerr më të mirën nga secila ditë, kështuqë mund të qartësoj
mendjen dhe mund të dëgjoj nga ti.
Të lutem më zgjero mendjen që unë të mund të jem në gjendje të pranoj
gjithçka dhe të mos ankohem e rënkoj për gjëra të cilat s’mund t’i
kontrolloj.
Dhe përgjigja më e mirë është kur unë jam i shtyer përtej kufinjve të mij.
Unë e di se kur mund të lutem, ti dëgjon zemrën time.
Vazhdo të më bësh të dëgjoj vullnetin tënd.
Vazhdo të më bekosh mua që unë të mund të jem si bekim i të tjerëve.
Më mbaj të fortë që unë të mund të ndihmoj të dobëtit…
Më mbaj lartë që unë të kem fjalë inkurajuese për të tjerët.
Unë lutem për ata që kanë humbur dhe s’mund të gjejnë rrugën.
Lutem për ata që keqkuptohen dhe keqgjykohen.
Unë lutem për ata që nuk të njohin Ty. Lutem për ata që do e fshijnë këtë
mesazh duke mos e ndarë me të tjerët.
Lutem për ata që nuk besojnë.
Por unë të falenderohem ty se unë besoj.
Unë besoj se Zoti ndryshon gjërat dhe njerëzit.
Unë lutem për të gjithë vëllezërit dhe motrat.
Për secilin nga anëtarët e familjeve të tyre.
Unë për paqe, dashuri dhe gëzim në shtëpitë e tyre dhe që çdo dëshirë e
tyre të plotësohet.
Unë lutem që çdo sy që lexon këtë mesazh e di se nuk ka asnjë problem,
gjendje që është më e madhe se Zoti.
Çdo betejë është në duart tuaja të luftosh.
Unë lutem që këto fjalë të pranohen ne zemrat e atyre që lexojnë këtë.
Nëse ke bërë këtë lutje, shtoje një numër në katrorin e forward kështuqë
njerëzit do e shohin sa njerëz janë lutur, Zoti i bekoftë.
Vetëm përsërit këtë frazë dhe shih se si vepron Zoti.

Allahu ju shperbleft per postimin.
LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR :: Komentet

No Comment.
 

LUTU EDHE NËSE NUK NDIHESH PËR T’U LUTUR

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: