islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
O Zot,më fal kur të ankohem EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
O Zot,më fal kur të ankohem EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
O Zot,më fal kur të ankohem EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
O Zot,më fal kur të ankohem EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
O Zot,më fal kur të ankohem EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
O Zot,më fal kur të ankohem EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
O Zot,më fal kur të ankohem EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
O Zot,më fal kur të ankohem Empty20%O Zot,më fal kur të ankohem Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
O Zot,më fal kur të ankohem Empty7%O Zot,më fal kur të ankohem Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
O Zot,më fal kur të ankohem Empty7%O Zot,më fal kur të ankohem Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
O Zot,më fal kur të ankohem Empty7%O Zot,më fal kur të ankohem Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
O Zot,më fal kur të ankohem Empty7%O Zot,më fal kur të ankohem Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
O Zot,më fal kur të ankohem Empty7%O Zot,më fal kur të ankohem Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
O Zot,më fal kur të ankohem Empty7%O Zot,më fal kur të ankohem Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
O Zot,më fal kur të ankohem Empty37%O Zot,më fal kur të ankohem Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 O Zot,më fal kur të ankohem

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

O Zot,më fal kur të ankohem Empty
MesazhTitulli: O Zot,më fal kur të ankohem   O Zot,më fal kur të ankohem EmptyMon 17 Dec 2012 - 11:11

O Zot,më fal kur të ankohem Images10
Me të vërtetë kjo botë është në duart e tua, o vëllai im, sepse ti posedon dy këmbë me të cilat ec gjithë rrugët e botës, kurse dikush si ti është i privuar nga kjo kënaqësi.

Ndokush nuk ka mundësi të largohet vetë me këmbët e tija, të ecë i lirë dhe të vrapojë me kënaqësi me to, kurse ti je i shëndoshë dhe përsëri po ankohesh.

Mos shiko dështimet e tua të kota, të cilat me kqlimin e kohës mund të arrihen,por shiko një fëmijë, i cili po ecën me pqterica, kurse ti ecën i kënaqur në këtë tokë.Ky fëmijë përsëri buzëqesh dhe është i kënaqur me caktimin e Allahut kurse ti përsëri po qnkohesh.

Ti me të vërtetë je i bekuar dhe e gjithë bota është e jotja prandaj gjithmonë thuaj: "O Zot, më fal kur të ankohem".

Ti ke dy sy,kurse dikush tjetër nuk e sheh lindjen e diellit.Ti me ato sy po shikon bukuritë e kësaj bote kurse dikush tjetër lëngon i vetmuar në një skaj dhe pret që në botën tjetër Allahu t 'ia mundësojë ta shohë fytyrën e Tij.

Ti me gjithë këto të mira përsëri po ankohesh dhe thua se Allahu nuk të ka dhuruar asgjë në këtë botë.Përkundrazi Allahu ta ka dhënë dhuratën më të bukur " SYRIN " .

Nëse ke sy ti e ke gjithë botën përpara prandaj thuaj:
"O Zot,më fal kur të "ankohe ".

Ti ke dy veshë dhe me ato dëgjon zërin e bukur të bilbilit, kurse ndonjë fëmijë nuk ka mundësi ta dëgjojë zërin e nënës së tij.

Megjithë këtë ai është i kënaqur me caktimin e Allahut dhe shpreson se një ditë Allahu do t 'ia kthejë dëgjimin.

Ti,që je njeriu më i lumtur i botës,ke dy këmbë, dy sy dhe dy vwshë përsëri po ankohesh.Sa keq për ty,o vëllai im.
Mos thuaj kurrë se Allahu nuk të ka dhuruar gjë por gjithmonë thuaj se je njeriu më i begatuar i rruzullit tokësor sepse ti gëzon të mira trupore, kur disa të tjerë këto të mira nuk i kanë.Prandaj,gjithmonë kur të shohësh ndonjë njeri me të meta thuaj:
" Lavdërimi i takon Allahut i Cili më begatoi pa masë; o Allah më fal të lutem kur të ankohem! "

Shumë njerëz në botë po vuajnë prej sëmundjeve të ndryshme trupore,kurse ti je një njeri i shëndoshë e i bukur që mund të ecë lirisht nëpër begatitë e Allahut.Ka njerëz që çdo natë nuk flenl prej dhimbjeve kurse ti flen i rehatuar në shtratin tënd, i gëzuar e i qetë.Ndonjëhwrë ulu dhe mendo pak për ata që nuk janë si ti,e ti O Zot,më fal kur të ankohem 61460 je një njeri që i gëzon të gjitha mirësitë e botës e do shohësh se nuk të duhet pasuria e kësaj bote por shëndeti që është pasuria e gjithë botës.

Mesazhi

Me këmbë për të ecur,me sy për të shikuar,me veshë për të dëgjuar dhe ne zemër të shlbdoshë për të besuar.Kjo është jeta.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Zot,më fal kur të ankohem 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
O Zot,më fal kur të ankohem
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: