islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty20%Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty7%Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty7%Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty7%Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty7%Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty7%Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty7%Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty37%Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike Empty
MesazhTitulli: Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike   Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike EmptySat 15 Dec 2012 - 9:46

Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike F5b204d90e22f1d48c0c0edecb953a3f_L

Google ka ndryshuar mënyrën se si i menaxhon kërkimet e fotove, me qëllim që fotot pornografikë të jenë më pak të pranishme për ata që nuk janë duke i kërkuar.

Duke nisur nga e mërkura, kërkimet e bëra nëpërmjet motorit kërkues të kësaj kompanie do të rezultojnë me rezultate më konservative në rast termash të dykuptimshëm, që në raste të tjera do të kishin sjellë në ekran shfaqjen e fotove pornografike.

"Kemi thjeshtuar konfigurimin e SafeSearch në kërkimet e fotove dhe konfigurimi i ri vepron si opsioni që ka qenë më parë për shumicën e përdoruesve ("moderate")",- ka thënë Google në një deklaratë të shkurtër.

Ky ndryshim funksionon kur SafeSearch është në pozicionin e paracaktuar. Kur aktivizohet, Google do të tentojë të bllokojë përmbajtjen pornografike edhe në rast të kërkimeve me terma të qartë pornografikë.

Kompania thotë se aktivizimi tani i këtij ndryshimi nuk lidhej me ndonjë ngjarje të caktuar. SafeSearch ka vite që është në dispozicion në kërkimin për foto, ueb dhe video të Google. (PCWorld Albanian)/kohaislame


Allahu ju shperbleft per postimin.
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Google rregullon kërkimin e fotove për të shmangur rezultatet pornografike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Teknologji dhe Shkencë-
Kërce tek: