islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
POSTIMET TUA NË FACEBOOK EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty96%POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty0%POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty0%POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty0%POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty1%POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty2%POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 POSTIMET TUA NË FACEBOOK

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

POSTIMET TUA NË FACEBOOK Empty
11122012
MesazhPOSTIMET TUA NË FACEBOOK

POSTIMET TUA NË FACEBOOK Facebook-300x187
Ndieje dhimbje koke kur shoh postimet e faqeve Islame në facebook se publikojnë lutje të rrjeshme, tregime të Pejgamberëve të rrejshme, hadithe të Muhamedit (alejhi selam) që nuk janë të sakta, foto të vajzave me shami, tregtia me fenë, me rëndësi është që nuk është dije prej të cilës mund të përfitojmë. (Përkthyer nga arabishtja)
Nëse kjo gjendja e faqeve Islame është në botën arabe…
A thua vallë, cila është gjendja e faqeve Islame shqiptare në facebook?! – edhe pse disa “kontrollohen” nga hoxhallarët!
A thua, sa faqe Islame kontrollohen nga hoxhallarët, para se të postohen ato shkrime apo foto-mesazhe?
A thua, në sa faqe favorizohen disa hoxhallarë me shkrime dhe ligjerata nga nga disa (hoxhallarë) të tjerë?
E, a thua, në sa faqe japin fetva ata qe nuk janë kompetentë?
Me një fjalë, nëse asi gabime (të lartpërmendura) ndodhin te arabët (në faqet e tyre), sa dhe çfarë gabime ndodhin në faqet Islame tona?!!

Pranadaj, ju këshilloj të gjithë juve që jeni administratorë në faqe Islame dhe keni për-qëllim davetin, madje edhe juve që i’u kontrollohen postimet nga hoxhallarët, mos postoni asnjë herë diçka, pa i’u dhënë leje hoxha (që e kontrollon atë faqe), përveç nëse atë postim e ka publikuar ndonjë hoxhë tjetër (dhe ti e huazon nga ai).

Allahu na përmirësoftë!

Allahu ju shperbleft per postimin.
POSTIMET TUA NË FACEBOOK 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

POSTIMET TUA NË FACEBOOK :: Komentet

No Comment.
 

POSTIMET TUA NË FACEBOOK

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: