islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty20%Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty7%Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty7%Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty7%Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty7%Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty7%Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty7%Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty37%Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? Empty
10122012
MesazhCila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit?

Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? (u196u)destabilizim kairo
Kriza politike në Egjipt, më e vështira pas revolucionit Egjiptian dhe përmbysjes së Husni Mubarakut të vitit të kaluar, hyn në javën e saj të tretë me gjasa se do të jetë një kohë së shpejti, të paktën duke gjykuar nga qëndrimi i udhëheqësve të opozitës për t'i dhënë fund. Sa kohë kalon ajo është gjithnjë e më e dukshme dhe e qartë se kjo është ajo që po ndodh tani nuk është shkaktuar nga një mbledhje spontane të miratimit të deklaratës kontestuese kushtetuese, ajo bëhet më e organizuar dhe grusht shteti e sihirbasëve. Kështu, numri i sotëm Londineze The Guardian në këtë mëngjes vuri në dukje analizën e saj se qëllimi kryesor i protestave të opozitës nuk është përmbysja e deklaratës kushtetuese apo mbajtjen e referendumit për një kushtetutë të re, por në fakt është përmbysja e vet presidentit Muhammed Mursi.

Në fushatën kundër presidentit Mursi janë angazhuar edhe mediat, të cilët, duke dhënë pamje të rreme të gjendjes dhe të përpiqen për të justifikuar dhe largojnë gjithçka çfarë ndodh në rrugët e Kajros. Gënjeshtrat e plasuara për "një numër të madh të protestuesve" në raportet e tyre, të cilat shpesh i tejkalojnë qindra e mijëra njerëz, në fakt, dëshirojnë të provokojnë "zemërimin e njerëzve" të drejtuara nga Presidenti i cili është zgjedhur në zgjedhje të lira demokratike, në të cilën ai mori mbi 12 milion vota. Është e vërtetë se në këto protesta është mbledh numër shumë i vogël vazhdimisht i përsëritur, dhe numri i tyre ishte dhjetëra e mijëra demonstrues që kemi dëgjuar dje, në të ashtu-quajtur tubim, në "kartonin e kuq", është një pike uji në det në krahasim me rreth 20 milion banorëve të kryeqytetit Egjiptian, dhe rreth 83 milionë Egjiptianë. Nga ana tjetër, thelbi i problemit nuk janë njerëz të cilët mblidhen për të shprehur pikëpamjet e tyre, por në realitet sjelljet e tyre të dhunshme, ku Egjipti u bë një i burgosur e njerëzve famëkeq , të udhëhequr nga trinitetit i shenjtë të ElBaradei, Amr Musa dhe Sabahu.

/mesazhi/Sh.hulaj

Allahu ju shperbleft per postimin.
Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit? :: Komentet

No Comment.
 

Cila është arsyeja e vërtetë për destabilizimin e Egjiptit?

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: