islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty20%VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty7%VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty7%VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty7%VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty7%VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty7%VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty7%VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty37%VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albi-ibro
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar
Albi-ibro

Numri i postimeve : 1471
Data e regjistrimit : 06/05/2010
Mosha : 46
Nacionaliteti-Sheti : Hamburg-Germany

VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty
MesazhTitulli: VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos   VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptySun 16 May 2010 - 21:24


Allahu ju shperbleft per postimin.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Bona
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Bona

Numri i postimeve : 980
Data e regjistrimit : 27/04/2010
Mosha : 32
Nacionaliteti-Sheti : Në Tokën e All-llahut!

VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos Empty
MesazhTitulli: Re: VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos   VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos EmptyTue 21 Jun 2011 - 15:39

Es-selamu alejkum Motrushe vildane Postimi juaj Fshihet se ashte postuar ma heret nga Vellau Admin-Albi
Allahu ju shperbleft per postimin.
"Çdo më bëjnë mua armiqtë e mi?!
Unë Xhennetin e kam në zemër, kudo që të shkojë ai është me mua.
Në qoftë se do të më përzënë nga vendi im, atëherë kjo për mua do të jetë turizëm dhe do të kem mundësi të përhapë dritën e Allahut!
Në qoftë se do të më burgosin, atëherë kjo do të jetë veçim me Allahun, do ta adhuroj Allahun pa pasur preokupime!
Në qoftë se do të më vrasin, atëherë do të bie shehid në rrugë të Allahut subhanehu ue teala!"
  Shejkhul Islam Ibn Tejmijje rahimehullah  
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://jetomeislam.albanianforum.net/
 
VDEKJA E PEJGAMBERIT MUHAMEDI A.S kushaalldj 11 Videos
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Video Ligjerata nga youtue-
Kërce tek: