islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) Empty
MesazhTitulli: Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim)   Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) EmptyFri 7 Dec 2012 - 10:27

Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) Pictur17Ndërsa burri i moshuar po linte diçka në xhepin e djaloshit, i tha:
-Zoti qoft i kënaqur prej teje, or bir! Më gëzove aq shumë,saqë ndjehem si të kisha lindur edhe një herë.

Djaloshi e dinte që në fillim të punës se mirësia që bëri ishte e pranueshme për palën tjetër. E kuptoi se voglushi që qante në qoshe të rrugës kishte humbur dhe pasi e kishte pyetur se nga kishte ardhur, e kishte hipur në një taksi dhe e kishte çuar në shtëpi.Porse me të gjetur shtëpinë,u çudit.Në vend të vilës me pishinë dhe me një skulpturë luani që kishte imagjinuar,i doli përballë një barakë me një çati e përqafoi me mall nipçen, e falenderoi dhe i futi në xhep djaloshit ca monedha.

Tek po bisedonte me plakun, djaloshi mësoi se prindërit e fëmijës kishin vdekur dhe duke përfituar nga momenti që plaku po qante, kontrolloi paratë në xhep.Katër-pesë monedha nuk nxinin as qoshen e xhepit.Po t`i hidhje një sy shtëpisë, kuptoje se me siguri burri plak ishte i varfër.Porse paratë që kishte dhënë,të paktën të nxirrnin harxhimet e taksisë.

Shpresa e djaloshit "për t`u pasuruar" u rrënuan dhe nisi t`i dridhej shpirti përbrenda.Me sa kuptoi, plaku ishte koprrac dhe do të bëhej mirë sikur t`i jepte një mësim.E shikoi me mëri plakun, mori në grusht monedhat dhe duke i flakur ato në këmbët e voglushit, i tha:

-Ik shko bli me to një lodër,picirruk!Kështu edhe gjyshi yt le të mësojë bujarinë!

Ndërsa voglushi po mblidhte paratë në tokë,djaloshit sa s`i ra të fikët.

Në duart e voglushit shkëlqenin katër-pesë monedha floriri.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Bakshishi bujar nga njeriu i ngratë! (Tregim)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: