islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" Empty
MesazhTitulli: Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu"   Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" EmptyMon 3 Dec 2012 - 9:22

Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" 9k= SANZOTU


Megjithëse ishte komshiu i hyrjes përballë, e shikoja vetëm në lokalin e lagjes.Gjithmonë ulej në një tavolinë pranë dritares dhe luante me letra së bashku me shokët.

Një ditë më thirri duke më thënë:

-Eja të pimë një çaj. S`bën vetëm një përshëndetje dhe kalo.

Shkova ngaqë ishte vetëm.

-Më shqetëson tymi i cigares, prandaj nuk mund të hyj në vende të tilla,- i thashë duke i shtërnguar dorën.-Jam dhe shumë i zënë me punë.

Ishte tip që lëndohej shpejt.

-Po, -tha me një shprehje zemërimi. -Ne s`kemi punë.

-Në fakt, të gjithë kemi shumë punë,-i thashë.A nuk jemi të detyruar të fitojmë botën e përjetshme nëpërmjet kësaj jete të shkurtër?!

-Ke të drejtë!- më tha.Por s`mund të dal kurrsesi prej këtu.

I pyeta arsyen.

-Nuk mund t`ua prish qejfin shokëve,- m`u përgjigj.-Më thërrasin çdo ditë.

-Ti e njeh imamin e xhamisë përballë, apo jo?- e pyeta duke treguar me gisht nga xhamia.

-Si nuk enjof imamin e njëzet viteve!- tha. -Për më tepër, e kam mik familje.Pse pyete?

-Ashtu m`u kujtua, - i thashë.-Edhe ai thërret pesë herë në ditë për në xhami.

U skuq paksa në fytyrë.

-Më përpara nuk isha kështu, -tha duke ulur kokën. -Por me të dalë herët në pension, mbeta i lidhur këtu si një peng.
Tashmë, s`ma merr mendja se do të shpëtoj prej këtu.
Në javën që kaluan nuk e pashë më.Kur i pyeta shokët:

-Qenka shumë i sëmurë,- thanë, - ka kaluar krizë në zemër.

Menjëherë i shkova për vizitë.Ishte sikur t`i kishte rënë të fikët.I biri sa më pa , tha:

-Mirë bëtë që erdhët, babai u bë shumë rëndë.

-A mund të flasë?- e pyeta.

-Jo, -tha. -Por ndonjëherë flet përçart duke thënë "sanzotu".

-Sanzotu?-pyeta i çuditur. -Po ç`do të thotë kjo fjalë?

-As ne nuk e kuptuam, u përgjigj. -Por e dëgjuam mirë,thoshte "sanzotu".

-Mos është ndonjë ilaç.Po shkoj të pyes në farmaci, - thashë.

U ktheva nga farmacia duarbosh.Kur erdha në shtëpi, të gjithë ishin të pikëlluar.

-Babai vdiq, - tha i biri kur më hapi derën.- Për më tepër, duke belbëzuar atë emrin e ilaçit.Mos vallë e gjetët?

-Tashmë nuk ka rëndësi, - thashë duke e ndryshuar temën, sepse në farmaci më qeshën dhe më thanë se sanzou është një fjalë që përmendet në njërën nga lojërat me letra.

Shkrujti:Ilaz Salihi
www.islamieshtedrit.com

Allahu ju shperbleft per postimin.
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu" 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Vdiq duke përmendur fjalën "Sanzotu"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: