islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) Empty
MesazhTitulli: MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore)    MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptySun 4 Nov 2012 - 18:34

MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore)

Që i merr shpirtrat e krijesave ndalet te dyert e seciles shtëpi 5 herë në ditë, ndërsa mbi secilin shpirt çdo orë i shikon fytyrat e të gjitha krijesave gjatë ditës 70 herë.

Pejgamberit s.a.v.s thotë:

Pasha atë në dorën e të cilit është shpirti im, sikur ata të shihnin Melekun dhe të dëgjonin fjalët e tij, dotë iknin prej të vdekurve të tyre ndërsa dotë qanin për vetveten.

Derisa të vdekurin e bartin në tabut, shpirti i tij rri pezull mbi trup duke thirrur: O NJEREZIT E SHTEPIS TIME; O FEMIJE; MOS LEJONI QE DUNJAJA TE LUAJ ME JUVE ASHTU SIQ LUAJTI ME MUA; NE MENYR TE LEJUAR E TE NDALUAR E KAM MBLEDHUR PASURIN TIME; ME QELLIM QE TIA LE DIKUJT TJETER. TE TJERET DO TE KENAQEN NE PASURIN TIME NDERSA MUA ME MBETET VETEM SE LODHJA PREJ SAJ; RUAJUNI MIR PREJ ASAJ QKA ME KA GJETUR MUA.

Xhafer. Bin Muhammed transmeton prej babait te tij se Pejgamberi s.a.v.s KA

SHIKUAR MELEKUN E VDEKJES MBI KOKEN E NJE ENSARIU DHE I THA:
„Bëhu i butë ndaj shokut tim, ai me të vërtet është besimtar“
MELEKU I VDEKJES I THA: - O Muhammed, qetësohu dhe gëzohu, unë ndaj çdo besimtari jam i butë dhe dije se nuk ka asnjë shtëpi prej qerpiqëve apo barit, në tokë apo në detë e të mos e kontrolloj çdo ditë 5 herë, aq shum i njoh më mirë se ata vetem e tyre, mandje edhe detajin më të imtë të tyre. Pasha Allahun O Muhammed, sikur të dua që mushkonjës tia marr shpirtin, nuk dotë mund ta bëj këtë derisa Allahu të më urdhëroj përkëtë.
( Teberaniu, 4188, Bezzari,2/326)

JETO SADO VDEKJA QDO KUND DO JET ?!
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) 395029_431516356909678_1274197613_n

Allahu ju shperbleft per postimin.
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) Empty
MesazhTitulli: Re: MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore)    MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) EmptySun 4 Nov 2012 - 22:10

Jeta na bene te ditur se nje dite do te vdesim,dhe se nuk ia vlen te humbesh kohen per kete bote.Vdekja na bene te kujtojme se e bukur eshte jeta kur e shfrytezon si duhet dhe per ke e humbe kohen tende te shtrenjte.

Sado qe te jetosh,nje dite do te vdesesh,sado qe te duash dike,nje dite do te ndahesh prej tij.Kjo eshte Jeta dhe Vdekja:)...Allahu iu shperbleft per kete postim shume te bukure:)MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore) 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
MELEKU I VDEKJES ( Misafir i çdo Krijese njerzore)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: