islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Për Ty Siri...:'( EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Për Ty Siri...:'( EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Për Ty Siri...:'( EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Për Ty Siri...:'( EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Për Ty Siri...:'( EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Për Ty Siri...:'( EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Për Ty Siri...:'( EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Për Ty Siri...:'( EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Për Ty Siri...:'( EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Për Ty Siri...:'( EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Për Ty Siri...:'( EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Për Ty Siri...:'( EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Për Ty Siri...:'( EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Për Ty Siri...:'( EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Për Ty Siri...:'( EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Për Ty Siri...:'( EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Për Ty Siri...:'( EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Për Ty Siri...:'( EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Për Ty Siri...:'( EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Për Ty Siri...:'( EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Për Ty Siri...:'( EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Për Ty Siri...:'( EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Për Ty Siri...:'( EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Për Ty Siri...:'( EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Për Ty Siri...:'( EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Për Ty Siri...:'( EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Për Ty Siri...:'( EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Për Ty Siri...:'( EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Për Ty Siri...:'( EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Për Ty Siri...:'( Empty20%Për Ty Siri...:'( Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Për Ty Siri...:'( Empty7%Për Ty Siri...:'( Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Për Ty Siri...:'( Empty7%Për Ty Siri...:'( Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Për Ty Siri...:'( Empty7%Për Ty Siri...:'( Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Për Ty Siri...:'( Empty7%Për Ty Siri...:'( Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Për Ty Siri...:'( Empty7%Për Ty Siri...:'( Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Për Ty Siri...:'( Empty7%Për Ty Siri...:'( Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Për Ty Siri...:'( Empty37%Për Ty Siri...:'( Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Për Ty Siri...:'(

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Për Ty Siri...:'( Empty
MesazhTitulli: Për Ty Siri...:'(   Për Ty Siri...:'( EmptyFri 2 Nov 2012 - 19:40

Sa here qe mbylle syte ju jeni para syve te mi,sa here qe ngre duart lart ne qiell ju jeni te paret ne lutjet e mia.Asgje nuk do te ndale lotet e mi derisa ju do te jetoni sikur ne te lire ne paqe dhe te lumture.:(
Por diqka nuk me le te qete...Deri kur do te vazhdoje kjo vuajtje?-Deri kur enderrat e frikshme do t`i jetoni ne realitet?-Edhe sa foshnje,te mitur do te mbesin bonjak(pa te dy prinderit)?-Edhe sa nenave do tu rrembehen femijet nga duart e tu vriten para syve te tyre:'( ?? A thua valle cfare qe faji i tyre qe te meritojne gjithe kete torture?
24-ore ka dita,por per ta nuk ka dallim nese eshte nate apo dite sepse dyjat i perjetojne njesoj:(...E di,askush nuk mund tu nxjerre besimin nga zemra kur besoni,sa e sa gjera po i perjetoni cdo dite,serish shpresoni dhe nuk heqni dore se nje dite edhe ju do te jetoni si gjithe te tjeret.Meritoni gjithcka nje bote ndryshe nga ajo ku ju kane futur,deshira juaj qe dikush te degjoje ZERIN tuaj,gjersa kerkoni ndihme,por askush nuk ju ndihmon:(...Edhe sa njerez duhet te perjetojne fatin e te tjereve:(...Deri kur do te jetojne me frike se kush e ka radhen,kush do te vdese tani,duke u frikesuar te mbyllin syte per nje minute te vetem.Deri kur do t`i luten Allahut per t`ua marre shpirtin e te mos e perjetojne kete dite:(?
Derisa ne jetojme te lumture pa kthyer koken pas se kush vuan pas shpines,derisa ne gjumin e bejme te qete e ata ende kane dite,jave qe nuk kane mbyllur syte,ngase frika i ka kapluar te gjithe.Derisa fytyrat tona qeshin e ata lotet e tyre kane mbushure nje oqean te thelle vuajtjesh:(Nuk na mbetet tjeter veqse te bejme dua...!Le te lutemi per motrat dhe vellezerit tane musliman qe te mos i perjetojne edhe me tej keto dite:(Le te mos vuajne te pafajshmit fajin e dikujt tjeter.:( Allahu le te jete gjithmone mbi ju o popull i Sirise ngase Ai(Allahu)eshte MESHIRUESI dhe MESHIRBERESI dhe shpresa e fundit per njerezimin:(Për Ty Siri...:'( 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Për Ty Siri...:'(
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: