islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty20%Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty7%Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty7%Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty7%Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty7%Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty7%Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty7%Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty37%Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ummu Essma
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Essma

Numri i postimeve : 39
Data e regjistrimit : 14/10/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Darul Kufr

Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. Empty
MesazhTitulli: Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj.    Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj. EmptySat 20 Oct 2012 - 16:39


Filloni me frymën tuaj, zemrën tënde rrahjen, aftësinë tuaj për të parë,
erë dhe kontakt, dhe aftësinë për të qeshur ...
Të vazhdojë të ushqimeve tuaja të preferuara, çati mbi kokën tuaj,
dhe njerëzit që ju duan ...
Nga atje lëvizini jashtë në qiellin blu, bukurinë e një peme të vetme,
kohën e mirë në fytyrën tuaj, dhe madhështinë e një hëne në rritje ...

Mbani numëruar...
Mos harroni imanit tuaj (besimin) dhe njohuritë tuaja të Allahut. Kjo është
bekimi më i madh i Allahut dhe e vërteta është se ju nuk bëni asgjë për të fituar
atë, por ajo ishte një dhuratë nga mëshira e pafund të Allahut.
Gjithashtu mos harroni sigurinë tuaj. Kaq shumë njerëz në këtë botë jetojnë në
kushte të pasigurta, në luftë, varfëria, uria, kampet e refugjatëve, burgosje
politike, dhe forma të tjera të vështirësive ekstreme. Vetëm për të zgjoheni në
shtratin tuaj në mëngjes dhe e di se jeta juaj nuk është në rrezik të
menjëhershëm është një bekim i madh.

Mbani numëruar...
Allahu thotë:

"... Dhe nëse ju duhet të llogarisni të mirat e All-llahut, ju nuk mund ti
numëroni ato," (14:34).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sot, përpiquni për numërimin e bekimet e Allahut në jetën tuaj.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: