islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ummu Essma
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Essma

Numri i postimeve : 39
Data e regjistrimit : 14/10/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Darul Kufr

Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) Empty
MesazhTitulli: Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij)    Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij) EmptyWed 17 Oct 2012 - 19:28

Në Amerikë një futbollist dyshohej për vrasjen e gruas së tij. Futbollisti, i
dyshuari kryesor i vetëm për këtë ngjarje u kap nga policia gjatë një misioni që
u transmetua direkt në televizion. Por, kufoma e gruas nuk u gjet kurrë.

Gjyqi ishte tamam si në filmat amerikanë. Futbollisti ishte ulur në karrigën e të
dyshuarit. Avokati i tij i cili paguhej shumë shtrenjtë i kishte kthyer shpinën gjykatësit dhe me fjali emocionuese po mundohej ti mbushte mendjen jurisë për pafajsinë e klientit të tij.

- E nderuar juri, unë e besoj me gjithë zemër se klienti im është i pafajshëm.
Pas pak për këtë gjë do të bindeni edhe ju. Përse? Tani unë do të numëroj deri në
10 dhe kur të mbaroj do të shihni se nga kjo derë do të futet brenda gruaja për
vrasjen e së cilës dyshohet klienti im. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10.

Kur mbaroi numërimin e gjithë salla ktheu kokën nga dera. Asnjëri nuk u fut brenda.
Anëtarët e jurisë u kthyen nga avokati me shikime pyetëse. Avokati ishte një
mjeshtër i mbrojtjes dhe bëri lëvizjen përfundimtare.

- Shihni, as ju nuk besoni se ajo ka vdekur se të gjithë kthyet kokën nga dera
dhe pritët që të futet brenda. Presa nga ju që ta merrni vendimin duke u bazuar
në këtë gjë.

Juria mori vendimin që i dyshuari ishte fajtor dhe gjyqi mbaroi në këtë mënyrë.
Në dalje të gjykatës, avokati iu afrua kryetares së jurisë dhe i tha: "Kur
numërova deri në dhjetë edhe ju si të gjithë anëtarët e tjerë të jurisë kthyet
kokën dhe shikuat nga dera. Përse morët një vendim të tillë?

Kryetarja e jurisë u përgjigj: "E vërtetë edhe unë si të gjithë të tjerët pash
nga dera, por klienti juaj nuk po shihte".

Klienti nuk shikoi nga dera sepse e dinte se i vdekuri nuk ringjallet, andaj
ishte e pamundur që gruaja e tij të hynte nga ajo derë, kështu që pasi që nuk
shikoi nga dera, ai bindi jurinë se e kishte vrarë gruan e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Futbollisti që vrau gruan e tij (tregim gjatë gjykimit të tij)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: