islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
pytje rreth daljes se shpirtit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
pytje rreth daljes se shpirtit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
pytje rreth daljes se shpirtit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
pytje rreth daljes se shpirtit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
pytje rreth daljes se shpirtit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
pytje rreth daljes se shpirtit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
pytje rreth daljes se shpirtit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
pytje rreth daljes se shpirtit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
pytje rreth daljes se shpirtit Empty96%pytje rreth daljes se shpirtit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
pytje rreth daljes se shpirtit Empty0%pytje rreth daljes se shpirtit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
pytje rreth daljes se shpirtit Empty0%pytje rreth daljes se shpirtit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
pytje rreth daljes se shpirtit Empty0%pytje rreth daljes se shpirtit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
pytje rreth daljes se shpirtit Empty1%pytje rreth daljes se shpirtit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
pytje rreth daljes se shpirtit Empty2%pytje rreth daljes se shpirtit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 pytje rreth daljes se shpirtit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mumina
Antar-aktiv
Antar-aktiv


Numri i postimeve : 110
Data e regjistrimit : 21/04/2010
Nacionaliteti-Sheti : holand

pytje rreth daljes se shpirtit Empty
MesazhTitulli: pytje rreth daljes se shpirtit   pytje rreth daljes se shpirtit EmptyWed 17 Oct 2012 - 12:47

selam alejku hogj i nderuar,para nje jave nena ime ia dorzoj shpirtin Allahut te madheruar,pytje rreth daljes se shpirtit 61460 nena ime ka qen besimtare ka bere namaz shummm dhe inshAllah Zoti esht i knaqur me te e pyetja ime nga kurreshtja eshte se nena ime vuajti nje jave rresht nga semndjja dhe ajo vazhdimisht ishte me vetdije dhe vazhdimisht u fal dhe ato pak sure qe i dinite i kenojke ngase ka qene 80 vjeqe dhe ka dit pak sure por kur i erdhi momenti i daljes se shpirtit ajo vujati shummm u kishte edhe kerrhamze e edhe vaj, asaj i ndegjohej i dilte nje ze i trishtueshem sikur kur qan nje femij per mua ishte hera e pare qe isha prezente por ishin edhe familjaret e mi e nje moter e imja me tha po kam frik per nanen se vjehrra ime vetem i ka mbyll syte dhe ka ndrrru jet shumm leht, e kurse ajo vjehrra e motres as niher ne jete nuk ka bere namaz e un sa kam lezuar ai qe bene namaz i del shprirti si kur kur merr er e nje limoni ju lutem hogj ndoshta kjo pytja ime esht pak e koplikuar sepse kate e di vetem Allahu por sipas mesimeve qka mund te me thoni ju, vllau me tha se ata qe vuajn me e dhan shpirtin e kan me te leht naten e vorrit Allahu alem, pres pergjigjen nga ju qe sado pak zemra te me qetsohet, se po boj shum dua per nene time por nuk jam e qet aspak.Allahu ju shperbleft me xhennet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

pytje rreth daljes se shpirtit Empty
MesazhTitulli: Selam   pytje rreth daljes se shpirtit EmptyThu 18 Oct 2012 - 0:10

Selam.
Selamun Alejkum
Se pari ngushllime per nenen tuaj, Allahue meshiroft,juvedurimin e inshaallah me iman e ju bashkon ne Xhennet. Sa i takon pyetjes suaj do mundohem qe sa ma shkurt tju japi pergjigje, meqense te vertetetn e din vetem Allahu xh.sh por kur njeriu ka vuajtje ne ket bot eshte miresi e Allahut sepse nuk ia len per ne Ahiret ata vuajtje. Sipas nji hadithit te Muhammedit a.s. i cili thot se"Per cdo vujatje (dhimbje) ne ket bot eshte lehtesim per ne Ahiret. E ata persona qe ne i llogarisim se kan ndru jet me lehtesime, ndoshta Allahu xh.sh denimet e tyre ua ka lene per ne ahiret, ku atje denimet jan shum me terenda sesa te dunjas.
Allahu e din me se miri.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
pytje rreth daljes se shpirtit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: