islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Pyetje rreth faljes se namazit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pyetje rreth faljes se namazit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje rreth faljes se namazit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pyetje rreth faljes se namazit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pyetje rreth faljes se namazit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje rreth faljes se namazit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pyetje rreth faljes se namazit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pyetje rreth faljes se namazit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
26 përdorues në linjë: 1 anëtar 0 të fshehur 25 vizitorë :: 2 Bots

Admin

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Pyetje rreth faljes se namazit Empty96%Pyetje rreth faljes se namazit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Pyetje rreth faljes se namazit Empty0%Pyetje rreth faljes se namazit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Pyetje rreth faljes se namazit Empty0%Pyetje rreth faljes se namazit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Pyetje rreth faljes se namazit Empty0%Pyetje rreth faljes se namazit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Pyetje rreth faljes se namazit Empty1%Pyetje rreth faljes se namazit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Pyetje rreth faljes se namazit Empty2%Pyetje rreth faljes se namazit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pyetje rreth faljes se namazit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kimete12
Vizitor
Anonymous


Pyetje rreth faljes se namazit Empty
MesazhTitulli: Pyetje rreth faljes se namazit    Pyetje rreth faljes se namazit EmptyWed 17 Oct 2012 - 9:44

Es selamu aleikum,

Ju lutem te me pegjigjeni ne pyetjen time.
Un jam falur me heret por ka nje kohe qe nuk falem dhe dua te filloj te falem serish ngase po friksohem shum nga All- llahu, por mundem vetem sabahin ta fal me kohe Ne kohen e drekes dhe ikendis jam ne pune dhe nuk kam asnje mundesi per tu falur me kohe a do te me pranohet nese i fal edhe keto 2 kohe ne aksham nese po me tregoni si duhet ti fal?

Gjithashtu kam udhezuar edhe bashkeshortin tim te falet por ai nuk din , e di qe mashkulli duhet te jete imam dhe femra te falet pas tij , por derisa ai te mesoj duat a me lejohet mu ti kendoj me ze duat ..

All-llahu ju shperblefte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Pyetje rreth faljes se namazit Empty
MesazhTitulli: Selam   Pyetje rreth faljes se namazit EmptyThu 18 Oct 2012 - 0:21

Selamun Alejkum.
Sa i takon Namazit nuk ka dyshim se ky eshte nji obligim nga Allahu xh.sh per cdo person. Dhe pa mos humbur koh duhet te rifilloni me faljen e Namazit. Pasi qe jeni ne pun e skeni mundesi assesi ather kur te vii nga puna poqese jeni pak para kohes se akshamit iqindin do e falni, pastaj akshamin (sepse eshte e ndaluar te falen namaze gjat perendim te diellit)e pas akshamit ather do e falni dreken kaza( vetem farzet) dhe me pas edhe jacin.
Lejohet qe ju te falni me ze per ta mesuar bashkshortin tuaj por gjat faljes ju do jeni pas tij, e ai do ju ndegjoj (por nijetin do e beni secili ne vete pra si me u fal vetmas) dhe ne momentin qe ai i meson ather do faleni siq eshte rregulli normal.
Me respekt.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Pyetje rreth faljes se namazit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: