islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty96%Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty0%Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty0%Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty0%Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty1%Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty2%Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ummu Essma
Motrat islame
Motrat islame
Ummu Essma

Numri i postimeve : 39
Data e regjistrimit : 14/10/2012
Mosha : 25
Nacionaliteti-Sheti : Darul Kufr

Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" Empty
MesazhTitulli: Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman"    Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman" EmptyTue 16 Oct 2012 - 20:48Ku je ti o musliman? Ku jeni o musliman?
Në gjithë botën anë e mbanë
A thu vallë ndokush ka mbet?
Që ka dert këtë ummet

Sa shumë vite jemi largë
Larg nga ti Resulallah
Jem dobësu e jem përqa
Na mashtroj kjo dynja

Ajo gjeneratë e parë
Që gjithnjë shkëlqeu si ar
S'u përkulen s'u dorëzun
1000 vjet botën sundun

Ku je ti o besimtar?
Pse ti sot sje krenar?
Krenaria u tret?
Të nënqmuar kemi mbet

Zgjohu ti o musliman
Nga ky ankth që t'ka zanë
Dorën vllaut pa ja shtri
Ndihma e Zotit ska me mbërri

Mjaft jetuam në mjerim
Dhe kjo natë do të ketë agim
Gëzohu ti o besimtar
Se pranvera ka me ardh
Gëzohu ti o besimtar
Se do të vjen një ditë e bardhë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Adem Ramadani "Ku je ti o Musliman"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tekste Ilahijesh-
Kërce tek: