islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Na mbro, O ALL-LLAH! Empty20%Na mbro, O ALL-LLAH! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Na mbro, O ALL-LLAH! Empty7%Na mbro, O ALL-LLAH! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Na mbro, O ALL-LLAH! Empty7%Na mbro, O ALL-LLAH! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Na mbro, O ALL-LLAH! Empty7%Na mbro, O ALL-LLAH! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Na mbro, O ALL-LLAH! Empty7%Na mbro, O ALL-LLAH! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Na mbro, O ALL-LLAH! Empty7%Na mbro, O ALL-LLAH! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Na mbro, O ALL-LLAH! Empty7%Na mbro, O ALL-LLAH! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Na mbro, O ALL-LLAH! Empty37%Na mbro, O ALL-LLAH! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Na mbro, O ALL-LLAH!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Na mbro, O ALL-LLAH! Empty
MesazhTitulli: Na mbro, O ALL-LLAH!   Na mbro, O ALL-LLAH! EmptyWed 26 Sep 2012 - 19:16

Na mbro, O ALL-LLAH! Na_mbr10
Shikoj rreth e përqark botës. Shikoj dhe me vëmendje vëzhgoj dobitëdhe dëmet qëi sjellënjeriu
nëkëtëbotë. Jam zhytur në mendime duke i parashtruar pyetje tëshumta vetes por, jo, s’mund tëgjej përgjigje!
All-llahu te gjithëve na krijoi njëlloj, por ajo qëna dallon njëri nga tjetri janëveprat tona. Ah sikur krejt njerëzit tëvepronin vepra tëmira atëherëme gojëplotë do isha shprehur se "dëmet nuk I sjellënjeriu" por për fat tëkeq vepar njeriu ështëajo krijesëqëdëmton botën, njëindivid apo njëgrup shoqëror. Shoh se sikur njerëzit I harrojnëobligimet e tyre duke u marrëmësëshumti me jetën e tjetrit, duke dëmtuar njëindivid tjetër e duke bërëshkatërrime të shumta. Pse o Zot te njerëzit mungon bindja se eksiton Ti i cili ndëshkon dhe shpërblen? Pse sot njerëzit nuk mendojnëpër veten e tyre sa mendojnëpër tjetrin? Ah këto pyetje qëdot s’mund t'ua gjej përgjigjen, këto pyetje qëlindën në shpirtin tim dhe nëo skaj kërkoj përgjigje. Unëndjehem e lumtur kur mërrethon njënjeri i dashur tek Allahu, njënjeri i moralshëm dhe me tëjam e gatshme ta kaloj gjithë jetën time dhe nëato momente lumturia ime shihet shumëqartënë fytyrë, por sa keq ndjehem unëkur pranëmeje gjendet njëindivid ose njëgrup individësh qëmundohen tëmëdëmtojnë. [size=16]Besoj se kështu ndjehen edhe ato tëcilët dëshirojnëtë jenënga njerëzit e mirëdhe tëjenëtë afërmit e Zotit. A thua si ndjehet një person i keq nëse e lexon shkrimin tim? Si rreh zemra e tij qëi kam cekur punët e tij nëkëtëshkrim? A dridhet trupi i tij qëkam cekur emRin e Zotit apo ndoshta asnjëi keq si vëre këtij shkrimi?! Ndihmën e All-llahut e kërkon dokush nga ne ashtu si edhe unë, mëshira e All-llahut i nevojitet çdokujt ashtu sipar edhe mua andaj me njëshpresë të vetme lutem tek Allahu Mëshirëplotë që njerëzit e këqij t'i largojë nga njerëzit e mirë ose njerëzit e këqij t'i marrin virtytet e një të miri sepse jam e bindur se do tëkthehemi njëditëtek All-llahu por si do tëkthehemi ?! Na mbro o All-llah, na mbro se vetëm Ti je shpëtimi dhe ndihmesa jonë, mos na lësho prej dore dhe na bët'i përballojmë sprovat qëna vijnëdhe na bë qëme dëshirëtëmadhe tëkthehemite Ti ja Rabbi.
Sumejje Nuredini III-B
Paral

Allahu ju shperbleft per postimin.
Na mbro, O ALL-LLAH! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Na mbro, O ALL-LLAH!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: