islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty20%Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty7%Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty7%Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty7%Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty7%Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty7%Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty7%Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty37%Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Empty
MesazhTitulli: Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku    Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku EmptyWed 26 Sep 2012 - 11:04

Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku do të lëvizin prej dynjasë drejt varrit, pastaj do t’i fryhet surit, pastaj ringjallja, shefaati, llogaria, fletushkat, peshorja, havdi(burimi), provimi besimtarëve, xhehenemi ku mynafikët dhe qafirat dot përfundojnë këtu, ndërsa besimtarët do të kalojnë nëpër siratë, pastaj kantareja dhe përfundimi në xhenet.
Dr. Xhasim el-Mutava thotë: “kam menduar gjatë për udhëtimin e njeriut drejt ahiretit dhe kalimin e tij prej një stacioni në tjetrin..., kam skicuar foton që po shihni, ndërsa ky studim më ka marr kohë rreth tre vite.” (fotoja është punuar nga Dr. Xhasimi)
Dëshiroj të bëjë një sqarim të shkurtër shigjeta më ngjyrë të zezë është “qafiri”; shigjeta me ngjyrë gjelbër është “besimtari” ndërsa me ngjyrë të kuqe është mynafiku.
O Allah! Na bën nga besimtarët, e të përfundojmë në xhenetin Tënd.
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku 310629_191042664364284_1654118464_n

Allahu ju shperbleft per postimin.
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Stacionet e udhëtimit që kalon njeriu,pra, besimtari, qafiri dhe mynafiku
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: