islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Padrejtësia në çdo anë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Padrejtësia në çdo anë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Padrejtësia në çdo anë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Padrejtësia në çdo anë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Padrejtësia në çdo anë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Padrejtësia në çdo anë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Padrejtësia në çdo anë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Padrejtësia në çdo anë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Padrejtësia në çdo anë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Padrejtësia në çdo anë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Padrejtësia në çdo anë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Padrejtësia në çdo anë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Padrejtësia në çdo anë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Padrejtësia në çdo anë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Padrejtësia në çdo anë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Padrejtësia në çdo anë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Padrejtësia në çdo anë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Padrejtësia në çdo anë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Padrejtësia në çdo anë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Padrejtësia në çdo anë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Padrejtësia në çdo anë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Padrejtësia në çdo anë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Padrejtësia në çdo anë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Padrejtësia në çdo anë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Padrejtësia në çdo anë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Padrejtësia në çdo anë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Padrejtësia në çdo anë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Padrejtësia në çdo anë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Padrejtësia në çdo anë EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Padrejtësia në çdo anë Empty20%Padrejtësia në çdo anë Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Padrejtësia në çdo anë Empty7%Padrejtësia në çdo anë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Padrejtësia në çdo anë Empty7%Padrejtësia në çdo anë Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Padrejtësia në çdo anë Empty7%Padrejtësia në çdo anë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Padrejtësia në çdo anë Empty7%Padrejtësia në çdo anë Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Padrejtësia në çdo anë Empty7%Padrejtësia në çdo anë Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Padrejtësia në çdo anë Empty7%Padrejtësia në çdo anë Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Padrejtësia në çdo anë Empty37%Padrejtësia në çdo anë Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Padrejtësia në çdo anë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Padrejtësia në çdo anë Empty
MesazhTitulli: Padrejtësia në çdo anë   Padrejtësia në çdo anë EmptyTue 25 Sep 2012 - 13:30

Padrejtësia në çdo anë Padrej10 Jemi duke jetuar në një kohë ku njerëzit nuk mund që ta bëjnë dallimin në mes drejtësisë dhe padrejtësisë,sa keq ! Ka njerëz të cilët gënjeshtrën e përdorin si mjet për të shpëtuar nga momentet kritike, kur nëse del në shesh e vërteta autoriteti i tij merret nëpër këmbë e pastaj kur fajësohet dikush tjetër në vend të atij që meriton atëherë shejtani ia arrin qellimit bashkë me atë të cilin e mundi nefsi i tij.Rrethi i tij e din këtë gjë por nuk mund te flasin ngase gënjeshtari ka autoritet më të lartë,ngase në qoftëse e vërteta del në shesh do t'u prishen punët të gjithëve,me një fjalë shejtani ua vërbon sytë dhe e humbin rrugën e drejtë,sa keq! Ato zhyten në mendime dhe fillojnë ta besojnë atë gënjeshtër ku një kohë më parë edhe vetë ato e dinin se në atë punë ka "padrejtësi" e fillojnë t'i parashtrojnë pyetje vetes-Vallë kush bëri padrejtësi ? Ndoshta e vërteta dominonte në njeriun të cilit i besuan ! Ndoshta ai nuk bëri padrejtësi ! Ndoshta fjalët e tij ishin të vërteta ! Sa keq...!Ai i beson një gënjeshtre dhe pajtohet me atë se nuk ka mundësi t'i përballet asaj padrejtësie. E përse ? Për arsye se ato vepra nuk i kryejnë për hir të All-llahut xh.sh,ato janë vepra të nxitura nga shejtani,e për arsye se jemi mësuar që nga goja jonë të mos dalin fjalë të urta. Duhet ta dijmë se një musliman i cili nuk i kryen veprat e tij për hir të All-llahut asnjëherë prej asaj pune s'do të ketë dobi e asnjëherë s'do të mund të përparoj për arsye se "Një gabim që përsëritet ai patjetër të del në shesh". All-llahu xh.sh në një ajet Kur'anor thotë : " E ne i kthehemi ndonjë vepre që e bënë ata,dhe e bëjmë hi e pluhur".
E mua nuk më mbetet fjalë tjetër për të thënë përpos se All-llahu I Madhëruar na ruajt nga padrejtësit dhe nga kurthet e shejtanit...
Punuar nga : Nurtene Haliti II-B
Paralelja e Vajzave - Tetovë

Allahu ju shperbleft per postimin.
Padrejtësia në çdo anë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Padrejtësia në çdo anë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: