islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty20%Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty7%Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty7%Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty7%Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty7%Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty7%Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty7%Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty37%Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Empty
24092012
MesazhLiria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët

Cito :
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët Asas_1348435662E dini se çfarë ka bërë Amerika kur i është përqeshur presidenti i saj Bushi i vjetër? Para 20 viteve një piktore, Irakiane e quajtur Lejla El-Attar, kishte pikturuar portretin e presidentit Amerikan Bushit të vjetër në hyrje të një hoteli.

E dini se çfarë ka bërë Amerika kur i është përqeshur presidenti i saj Bushi i vjetër? Para 20 viteve një piktore, Irakiane e quajtur Lejla El-Attar, kishte pikturuar portretin e presidentit Amerikan Bushit të vjetër në hyrje të një hoteli.

Hoteli Er-Reshid ishte i njohur në kohën e regjimit të Sadamit për mbajtjen e konferencave, takimeve, mbledhjeve dhe simpoziumeve shtetërore e ndërshtetërore. Kjo piktore kishte pikturuar portretin e Bushit të vjetër në hyrje të këtij hoteli dhe ç'do kush që dëshironte të hynte në hotel duhej që patjetër të shkelte mbi portretin e tij.

Ky gjest kishte ardhur si reagim kundër presidentit i cili llogaritej si shkaktar kryesorë për vrasjet që kishin ndodhur në Irak, dhe po ashtu akuzohej edhe për sanksionet ekonomike që ishin vendosur ndaj Irakut në kohën dhe pas kohës së Sadam Huseinit. Si reagim për këtë, që kishte nxitur zemërim në mesin e udhëheqjes Amerikane, asaj ushtarake dhe CIA-së.

Amerika me 27 qershor të vitit 1993 kishte sulmuar Bagdadin me tri raketa e që njëra prej tyre kishte goditur shtëpinë e piktores duke e lënë të vdekur atë dhe tërë familjen e saj. E tërë kjo nuk kishte ardhur për asgjë tjetër vetëm për arsyen pse kjo piktore e kishte pikturuar portretin e Bushit të vjetër në hyrje të këtij hoteli ?

A thua vallë, ku është liria e shprehjes që po e predikon Amerika ?

A thua vallë, ku është e drejta e mendimit të lirë në të cilën po thirret Amerika ?

A thua vallë, me çfarë ligji e mbytën piktoren pa e dërguar fare në gjykatë ?

A thua vallë, mbi çfarë baze do të duhej ta dënonin ?

A thua vallë, çfarë faji kishin Burri, Familja dhe Fëmijët e saj ?

Për të gjitha këto askush kurrë nuk u interesua as të pyeste e as të përgjigjej.

Përse pikturimi i portretit të Bushit duhej të rezultonte me mbytjen e autores për derisa shfaqja e filmit ofendues për të Dërguarin tonë s.a.v.s duhet të rezultojë me heshtjen e muslimanëve dhe me gëlltitjen e tërë kësaj shpifje !?

Përse ka të drejtë që një karikaturistë i Danimarkës që të bëjë karikatura fyese për të Dërguarin tonë s.a.v.s, ashtu siç atij i teket dhe duke u bazuar në imagjinatën trilluese të tij, ndërsa nuk ka të drejtë askush të përqesh apo të nënçmojë një President Amerikan !?

A thua kemi edhe ne të drejtë që të veprojmë me karikaturistin Danez, priftin, çifutët dhe amerikanët që po i përkrahin fyerjet ndaj Pejgamberit s.a.v.s ashtu siç ata vepruan me piktoren Lejla El-Attar !?

Apo ndoshta ju mendoni se Bushi ka vlerë më të madhe në zemrat tuaja dhe është më i rëndësishëm për ju nga vlera dhe rëndësia e Pejgamberit s.a.v.s në zemrat e miliona muslimanëve...?

Andaj pyetja që vetvetiu parashtrohet është se: Ku është liri e shprehjes në Amerikë ??

Burimi: http://ar.wikipedia.org/wiki/%D9%84%D9%8A%D9%84%D9%89_%D8%
A7%D9%84%D8%B9%D8%B7%D8%A7%D8%B1

Përshtati: Artan Musliu

Allahu ju shperbleft per postimin.
Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët :: Komentet

No Comment.
 

Liria e shprehjes dhe cenimi i saj tek Amerikanët

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: