islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty20%Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty7%Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty7%Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty7%Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty7%Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty7%Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty7%Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty37%Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! Empty
22092012
MesazhPse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!!

Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! 2rzdn6h
Është për tu habitur se si në këtë kohë fyhet i Dërguari salAllahu alejhi ve selem, koha kur digjen muslimanët në Burma dhe asnjë televizion nuk tregon për ta, asnjë radio nuk jep lajme për ta dhe asnjë gaztë nuk shkruan për ta.
Koha kur muslimanët vriten duke filluar nga pleqtë e deri tek foshnja në barkun e nënës në Sirinë vendin ku Allahu e begatoi me pesë ajete të Kuranit.
Kohen kur Sirinë e ka kapluar uria e madhe dhe mijëra musliman vdesin nga uria, nga mungesa e barnave, e ujit, etj.
Koha kur Rexheb Tajjip Erdogani Allahu e mallkoftë i burgos ata të cilët dëshirojnë të ju dalin në ndihmë vëllezërve musliman në Siri.
Koha kur mbreti i Saudis Allahu e mallkoftë i cili kujdesët për kënaqësitë e dynjasë e ka mbyll ushtrinë e tij në kazermat e Saudis dhe nuk ju del në ndihmë popullit muslmanë në Siri dhe në asnjë vend të botës.
Koha kur muslimanët digjen, vriten, masakrohen, dalin “demokratët” amerikanët, “paqedashësit”, tradhtarët, të ndytit, të fëlliqurit, derrat, majmunët, Allahu i mallkoftë, dalin dhe e fyejnë të Dërguarin salAllahu alejhi ve selem, e fyejnë krijesën më të mirë që ka ecur mbi këtë tokë, që për këtë krijesë dëshmojnë duke e lavdëruar edhe shkencëtarët dhe historianët e tyre se Muhammedi ishte njeri i madh, i drejt, i dashur, njeri që dinte të formonte shtet, shoqëri, edukatë, ushtri, spital, universitet, pa e fyer askënd.
Allahu tha në Kuran: Ata bëjnë kurthe kurse Allahu ua kthen kurthet e tyre në dëm të tyre.
Pse në këtë kohë tallen me të Dërguarin salAllahu alejhi ve selem?
Përgjigja është:
Se amerikanët dhe kafirat bashkëpunëtorët e tyre Allahu i mallkoftë dëshirojnë që masën e popullit ta kthejnë nga ky film i fëlliqur që e bërën mu në këtë kohë, në mënyrë që mos të fokusohet situata në Burma dhe Siri, pra që në një anë ti mashtrojnë muslimanët duke i kthyer nga ky film i fëlliqur kurse në tjetrën anë të masakrojnë në Siri dhe vende të tjera të botës Islame.
Kjo pra është përgjigja që nuk duhet të jemi gafil ne muslimanët sepse armiqtë tërë natën dhe ditën po bëjnë kurthe kundër Islamit dhe muslimanëve.
Pra ngrihuni nga gjumi o musliman dhe jeni vigjilent ndaj armikut tuaj dhe dijeni se Allahu është me ata që besuan.
Përgatiti: -Ebu Merjem-

Allahu ju shperbleft per postimin.
Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!! :: Komentet

No Comment.
 

Pse mu në këtë kohë u fye i Dërguari salAllahu alejhi ve selem?!!!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Analiza-
Kërce tek: