islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty20%Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty7%Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty7%Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty7%Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty7%Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty7%Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty7%Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty37%Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?!

Shko poshtë 

Si të reagojm ndaj Filmit ofendues ndaj Muhammedit a.s?
 Duke vrarë e shkatëruar?
 Duke e Lavdëruar Muhammedin a.s?
 Duke bojkotuar gjithë Amerikën?
 Duke hakuar vendet ku gjendet filmi?
 Duke vrarë Regjisorin dhe artistët?
 Duke lutur Allahun xh.sh ti dënon?
 Duke dërguar notë proteste në media?
Shiko rezultatin
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
MesazhTitulli: Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?!   Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptySat 15 Sep 2012 - 11:47

Es-selamu alejkum të nderuar antarë/e si dhe ju vizitorë të nderuar të Forumit Islamieshtedrite dhe mbarë ju musliman dhe muslimane......Siç e dimë jemi të informuar këto ditë kundërshtarët e Islamit na kan prekur në palc na kan prekur ati ku na dhemb më së shumti ati ku është vija e kuqe dhe ku sytë tonë terohen ku nuk na dhimbset më as familja as evladi për ta mbrojtur më të dashurin tonë Muhammedin s.a.v.s. Ata më parë e bënë karikatur Muhammedin s.a.v.s, dhe ndodhi ajo çka ndodhi por më e keqja është se nuk u mbushën me ment me ato ngjarje por, ata shkuan edhe mëtej duke bërë diç edhe më keq bënë një film të poshtër vetëm e vetëm ta njëllosin personalitetin e krijesës më të dashur të Allahut xh.sh.
Tash bara mbetet mbi ne të nderuar vllezër dhe motra, si ne tu kundërpërgjigjemi këtyre idijotave?!!
Disa vllezër u kundërpërgjigjën me forc duke e shprehur revoltën e tyre duke thyer dhe shkatërruar,disa tjerë duke e lavdëruar Muhammedin a.s dhe duke shpërndar libra me çras pranuan islamin 360.000 mij veta, disa të tjerë duke e dënuar aktin me anë të mediave,kurse tek ne nuk është marë akoma asnjë veprim!!
Lind pyetja ku edhe vijon ki sondazh:Vallë si ta mbrojm ne Muhammedin a.s ndaj këtyre ndyrësirave?

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?!   Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptySat 15 Sep 2012 - 13:07

Eselamu Alejkum vella Ilaz dhe ju anetare dhe ju musliman ne pergjithesi Allahu ju meshirofte te gjitheve e sidomos Allahu e meshirofte vellaun Ilaz per kete sondazh qe e ka menduar! Dhe me te vertete eshte shum renqethese kur ne bote jetojn afer njemiliard e tetqindemije musliman dhe dikush tregohet shum u guximshem qe ta njellos figuren me te dashur ne gjitha epokat njeriun me te ngritur tek Allahu Azze Wexhel. Une te them te drejten fuqishem e perkrahi revulucionin mbrare fetare siç eshte duke ndodhur tani tek vllezrit tane msliman .....Por i perkrahi edhe metodat tjera gje qe i ke vendosur ne sondazh ne me te gjitha menyrat me te gjitha foracat qe posedojme duhet qa ta luftojme kete fenomen negativ te cilet jan shum shum provokuese per nje musliman.
Me habitin faktet se une me vemendje e ndjek situaten ne boten Arabe,,,por me shum me intereson bota krishtere une deri tani asnje shtete krishter qofte edhe Amerika qe eshte shkaketare per kto trazira qe ndodhin, nuk e kan denuar njerrjen e filmit ne skene,,,si duket edhe ata njerze zyretre e perkrahin kete film, sepse heshtja eshte gjithmone nje perkrahje e nje ndodhije qe ndodh.

Wealejkum selam

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?!   Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptySat 15 Sep 2012 - 15:54

Allahu të shpërbleft vlla Zudi për mesazhin që u përgjigje.Presim edhe mesazhe nga vlelzërit dhe motrat tjerë që ta ndajn këtë revolt me ne së bashku.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
jettoni
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
jettoni

Numri i postimeve : 93
Data e regjistrimit : 24/11/2011

Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
MesazhTitulli: Duaja nderron gjithqka   Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! EmptyThu 27 Sep 2012 - 13:41

Asgje me shume nuk e ngarkon zemren me dashuri ndaj Pejgamberit a.s. se
sa salvatet mbi të. Kujtojme dhe rikujtojme se ne doren e muslimanit nuk
eshte jeta dhe vdekja e dikujt, per te vrare e shkaterruar, duke vrare
regjisorin dhe ateisten. Kujtojme ngjarjen e Pejgamberit a.s. kur shkoi
ne Taif dhe kishte mundesine qe te zgjedhte qe meleku i maleve te
zhdukte nga ai vend popullin e Taifit, por ai e refuzoi kete mundesi dhe
e luti Allahun qe prej atij vendi te dalin njerez qe do ta madheronin
Ate dhe do t'i japin nje krah edhe me te forte Islamit. Kujtojme kur
gjate çlirimit te Mekes, Pejgamberi a.s. hyri me koke ulur e jo me koke
te ngritur sikurse tiranet kur pushtojne nje vend. Por hyri me butesi
dhe urtesi dhe pasi i kishin kapur te gjithe pabesimtaret dhe i derguan
prane Pejgamberit a.s. ai u tha se jane te lire madje edhe armiku me i
madh i tij ne ate kohe Ebu Sufjani iku dhe u mbyll ne shtepine e tij nga
frika e hakmarrjes se Profetit a.s., por Pejgamberi a.s. tha: "Kush hyn
ne shtepine e Ebu Sufjanit eshte i sigurt."

Pejgamberi nuk
nderpreu mardheniet me asnje shtet edhe pse perkunder asaj qe ata e
luftonin, e fyenin dhe ngritnin kurtha ndaj tij. Nese ne e bojkotojme
Ameriken se pari duhet te mendojme per te gjithe ata musliman qe gjenden
atje, kjo do te thote se ne po i leme anash, kur me shume se kurre se
tani duhet te jemi te bashkuar.

Duke lutur Allahun qe t'i
shkaterroje nuk ka kuptim andaj duhet qe ta lusim Allahun qe t'ua largoj
perden e verberimit qe ua ka vene shejtani para syve dhe nuk arrijne te
shohin te verteten, kur dihet mire se muslimani nuk duhet te jete
mallkues dhe ofendues.

Es-selamu alejkum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?!   Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sondazh Aktual:Si të reagojm ne ndaj ofendimeve të Muhammedit a.s?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Sondazhe Islame-
Kërce tek: