islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty20%Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty7%Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty7%Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty7%Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty7%Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty7%Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty7%Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty37%Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty
MesazhTitulli: Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra?    Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptyFri 14 Sep 2012 - 23:38

Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra?
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? 538890_407774842610923_1813209580_n
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? 581388_336350379793646_740575331_n
Kjo eshte mbrojtja me e mire !
Allahu i rrujt keta djemt.

Grupi Discover Islam UK u ngrit ne Londer per te reaguar kunder filmit anti Islam dhe qe ofenduan Pejgamberin A.S.
Dhe shperndan 110.000 libra mbi jeten e Pejgamberit A.S. ku fal tyre dhe vllaznive në vendet Islame gjate këtyre 3 ditëve që është shfaqur filmi kundër Profetit Muhammed (alejhis-selam)
, rreth 360.000 amerikanë kanë hyrë në Islam.
Burimi citohet nga faqja e thirrëses në Islam (daijes) Wajdi Goneim, në qendrën Islamike në Washington.

"E kush është më mizor se ai që për Allahun shpif gënjeshtër për fenë islame; po All-llahu nuk i ofron udhëzimin për në rrugën e drejtë popullin zullumqarë. ATA DUAN TA SHUAJNË DRITËN E ALLAHUT ME GOJËT E TYRE, PO ALLAHU E PLOTËSON (E PËRHAP) DRITËN E VET, EDHE PSE E URREJNË JOBESIMTARËT”. (Saff: 7-8)

ALLAHU EKBER!

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? Empty
MesazhTitulli: Re: Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra?    Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra? EmptySat 15 Sep 2012 - 15:56

Eshte e bukur edhe ne kete menyre te mbrohet Profeti yne, duke u shperndare libra per jeten reale te Profetit Muhammed sal-lallahu aleji vesel-lem! Mirpo edhe te protestuarit afer konsulatave te shteteve qe ne nje far menyre e pekrahin kete skandal kundrejt Islamit.
CIA Amerikane ne te gjithe e dim shum bukur se sa profesionalitet ka arritur koheve te fundit, sa qe shum muslman jan ne pisten e tyre perkunder fakteve qe shum musliman arrestohen pa piken e fajit, vetem se vendosin te jene fetar te devotshem nga ky sherbim sekret Amerikan. Mirpo faktet flasin vete, ky sherbim sekret ka edhe me shum gjasa qe keta fanatika keta te pashpirte qe konsiderohen njerzit me te rrezikshem ne kete Glob! Ka mundesi t'i zbulon ne koh para se te vim tek skandalet, mirpo ato nuk e bejne kete,,,,,,sepse ne n je far menyre edhe ato jan te dakortuar me kete punim qe kushtoi 5 milion € dhe shkatrime ne Boten Islame!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Dallimi midis atyre qe dine dhe nuk dine se si ta mbrojne Profetin e tyre. Me gure apo me libra?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: