islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty96%Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty0%Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty0%Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty0%Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty1%Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty2%Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Empty
12092012
MesazhCilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë?

Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? Pikecuditese-300x198Nëse dëgjon dikend duke mallkuar Omerin, pyete: e mallkon Omerin, birin e Aliut- radijAllahu anhum?!
Apo ke për qëllim Omerin, birin e Hasenit të birin e Aliut- radijAllahu anhum?!
Apo ndoshta ke për qëlim Omerin birin e Husejnit të birin e Aliut radijAllahu anhum?!
Apo Omerin birin e Aliut (Zejnul-Abudin) të birin e Husejnit -radijAllahu anhum?!
Apo ke për qëllim Omerin të birin e Musa Kadhim radijAllahu anhum?!
Atëherë precizo cilin Omer?
Nëse dëgjon dikend duke bërtitur Aishja në zjarr, Aishja në zjarr.
Pyete: cilën Aishe ke për qëllim?


Ke për qëllim Aishen, të bijën e Xhafer es-Sadik?!
Apo Aishen të bijën e Musa Kadhim?!
Apo Aishen të bijën e Ali Ridas?!
Apo Aishen të bijën e Ali Hadi?!
Nëse dëgjon dikend duke sharë Ebu Bekrin dhe duke e cilësuar si “zindik”, thuaj: o ti, cilin person ke pasur për qëllim?
A është Ebu Bekri, i biri i Ali b ebi Talibit -radijAllahu anhum?!
Apo është Ebu Bekri, i biri i Hasenit të birit të Aliut- radijAllahu anhum?!
Apo Ebu Bekri, i biri i Husejnit të birit të Aliut- radijAllahu anhum?!
Apo ke për qëllim Ebu Bekrin, të birin e Musa Kadhim?!
Allahu qoftë i kenaqur me Ebu Bekrin, Omerin, Aishen dhe gjithë shokët e tij.
Përshtati: Valdet Kamberi

Allahu ju shperbleft per postimin.
Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë? :: Komentet

No Comment.
 

Cilin Ebu Bekër dhe Omer po e shanë?

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: