islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
MesazhTitulli: Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës)   Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptySun 9 Sep 2012 - 22:40

Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) 200-150_1343306722


Kur shkova atë natë në shtëpi, gruaja ime më shërbeu darken. I kapa dorën dhe i thashë se kisha diçka për t’i thënë.

Ajo u ul në karrige dhe filloi të hante qetësisht. Vështrova dhembje në sytë e saj. Nuk dija si të hapja gojën sërish, por duhet t’ia thosha atë që kisha në mendje.

- “Dua divorcin” i thashë.

Ajo nuk u duk e shqetësuar, dhe m’u përgjigj butësisht

-“Pse?”

Iu shmanga pyetjes se saj. Kjo e beri te nervozohej. Hodhi lugën që mbante në dorë dhe ulëriti

-“ Ti nuk je burrë”.

Atë natë nuk i folëm njëri tjetrit. Ajo po qante, donte të dinte ç’kishte ndodhur me martesën tonë. Dhe përgjigja ishte se zemra ime i përkiste dikujt tjetër, i përkiste të dashurës dhe për gruan ndjeja veç mëshirë.
Me një ndjenje faji hartova një marrëveshje ku i lashë gruas shtëpinë tonë, makinën dhe 30% të aksioneve të kompanisë. Ajo e lexoi dhe e grisi në qindra copëza. Njeriu që kisha ndarë 10 vjet me të, tani ishte kthyer në një të huaj. Më erdhi keq për kohën e saj të humbur dhe energjitë e shpenzuara kot, por nuk mund ta ktheja mbrapa atë që e kisha thënë, doja të dashurën tashmë. Filloi të qante me të madhe, diçka që e prisja. Ta shihja të qante ishte si një lloj lehtësimi për mua, duke qenë se ideja e divorcit më kishte torturuar për javë me radhë. Ditën tjetër shkova në shtëpi shume vonë dhe e pashë të shkruante diçka. Nuk e pyeta dhe shkova të flija pas një ditë të ngarkuar në punë dhe me të dashurën. Në mëngjes më dha marrëveshjen e saj të divorcit, nuk donte asgjë prej meje përveçse një muaj vëmendje. Kërkoi që në atë muaj të përpiqeshim të bënim një jete normale dhe arsyeja e saj ishte shumë e thjeshtë: djali ynë kishte provime atë muaj dhe nuk donte që divorci ynë të ndikonte tek ai. Kjo ishte e pranueshme për mua, por ajo kërkoi edhe diçka më shumë. Donte ta ngrija në krahë çdo mëngjes nga krevati deri tek dhoma e ndenjes ashtu siç kishim bërë në ditët e para të martesës sonë. Mendova se ajo po çmendej, gjithsesi pranova. Kur ia tregova këtë të dashurës, filloi të qeshte me të madhe dhe iu duk absurde. Unë dhe gruaja ime nuk kishim pasur kontakte fizike për një kohë të gjatë.
Kur e ngrita në krahë ditën e parë, djali ynë erdhi mbrapa nesh dhe bërtiti i lumtur

-”Babi po ngre mamin në krahë”.

U ndjeva shumë në faj në ato momente. Eca me të në krahë për rreth 10 metra. Ajo më tha me zë të ulet.

- ”Mos i trego djalit tonë për divorcin” .

Sërish vura re dhembje në sytë e saj. Ditën e dytë ishte e lehtë për ne. Ajo u mbështet në gjoksin tim dhe munda ta ndjeja parfumin e saj. Kisha kohë që nuk e shihja më si femër. Vura re se nuk ishte më e re, flokët i ishin bërë gri dhe rrudhat i ishin shtuar. U ndjeva keq për atë çka i kisha bërë. Në ditën e katërt kur e ngrita serish në krahë ndjeva njëfarë intimiteti të rikthehej. Në ditët në vazhdim filloi të rritej edhe më shumë. Një mëngjes ajo po kërkonte ç’të vishte, por të gjitha rrobat i rrinin më të mëdha. Në atë moment vura re sesa ishte dobësuar, ja pra pse e ngrija aq lehtë ne krahë. Ndjeva dhembje në shpirt, ajo kishte mbledhur kaq shumë vuajtje dhe lot në zemrën e saj. Pa vetëdije iu afrova dhe ia përkëdhela flokët. Në atë moment vjen djali dhe thotë:

- ”Babi është koha te ngresh mamin ne krahë”.

Kjo ishte bërë tashmë si pjesë e jetës së tij. E ngrita sërish, ajo më hodhi duart rreth qafës dhe çuditërisht u ndjeva si në ditën e parë të martesës. Ditën e fundit të ”marrëveshjes” kur e ngrita serish në krahë, nuk doja ta lëshoja më.
Më pas shkova të takoja të dashurën.

- “Nuk dua te divorcohem ” – i thashë.

Më pa, më vuri dorën në ballë e më tha mos kisha temperaturë e ndaj flisja përçart.

“- E dëgjove mirë ç’të thashë, nuk dua të divorcohem”.

Me dha një shpullë dhe përplasi derën e iku. Martesa ime ishte bërë e mërzitshme sepse unë nuk i kisha vlerësuar gjërat e vogla, jo sepse dashuria nuk ishte më. Shkova në një dyqan me lule dhe porosita një buqetë, ku në një shënim e shkrova: ”Do të të ngre në krahë derisa vdekja të na ndaje”.
Vrapova në shtëpi me lulet në dorë dhe me buzëqeshje në fytyrë. Ngjita shkallët dhe në krevat gjej gruan time në shtrat…. të vdekur….
Ajo kishte luftuar me kancerin për muaj me radhë dhe unë isha shumë i zënë me të dashurën, për ta vënë re. Ajo e dinte që do të vdiste shpejt, por donte që në sytë e djalit tonë unë të mbetesha një bashkëshort i mrekullueshëm…

Vlerësoni gjërat para si t’i humbni, sepse atëherë do të jetë shumë vonë për t’i kthyer pas...

Lexuar gjithësej:
website counter

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Edituar për herë të fundit nga Admin në Thu 21 Mar 2019 - 4:36, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
MesazhTitulli: Re: Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës)   Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptySun 9 Sep 2012 - 23:25

Allahu te ruajt dhe te shperblefte Ilaz per kete tregim qe me ke bere te qaj!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
MesazhTitulli: Re: Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës)   Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) EmptyThu 13 Sep 2012 - 17:10

Subhanallah sa me preku ky tregim vella Ilaz ,,All-llahu te shperblefte per kete postim,,

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty
MesazhTitulli: Re: Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës)   Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mëso nga kjo ngjarje (Një tregim jashtëzakonisht prekës)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: