islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
selam alejkum hoxhe i nderuar EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
selam alejkum hoxhe i nderuar Empty96%selam alejkum hoxhe i nderuar Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
selam alejkum hoxhe i nderuar Empty0%selam alejkum hoxhe i nderuar Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
selam alejkum hoxhe i nderuar Empty0%selam alejkum hoxhe i nderuar Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
selam alejkum hoxhe i nderuar Empty0%selam alejkum hoxhe i nderuar Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
selam alejkum hoxhe i nderuar Empty1%selam alejkum hoxhe i nderuar Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
selam alejkum hoxhe i nderuar Empty2%selam alejkum hoxhe i nderuar Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 selam alejkum hoxhe i nderuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besiminezemer
Motrat islame
Motrat islame
besiminezemer

Numri i postimeve : 141
Data e regjistrimit : 06/09/2011

selam alejkum hoxhe i nderuar Empty
MesazhTitulli: selam alejkum hoxhe i nderuar   selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyThu 23 Aug 2012 - 13:34

selam alejkum hoxhe i nderuar.
Te duash Allahun... ta besosh te mbeshtetesh tek ai te falesh namazin,eshte nje bekim, nje mrekulli i dhuruar vetem nga krijuesi qe i don krijesat e veta.

Por ti kesh te gjitha keto ne zemer dhurate nga Allahu e te jesh e detyruar nga jeta te marresh nje jo musliman eshte eshte nje breng dhe nje lot i pandalshem... ne zemrat e te gjithe atyre qe falen dhe te cilet gjenden ne te njejten situate si kjo e imja. te mundoje te beje te vuash ajeti i cili thot ne kur'an besimtarja te martohet me besimtarin por eshte nje gjendje te cilen nuk mund ta ndryshosh.

kam degjuar shumme musliman qe thone mos u marto me ata qe nuk falen! eshte e lehte per ata qe kan familjen e cila eshte familje namazlish, por per ata qe s'jane! eshte nje fraze qe e thone njerzit rendom.


kam nje pyetje hoxhe i nderuar une dhe motra ne familjen time falim namazin dhe te tjeret jo! ka 3 vite.
por pyetja ime eshte ndoshta Allahu ka dashur qe te me udhezoje vetem mua ne islam qe te fali namazin dhe ndoshta jo edhe ate qe do martohem!? ndoshta Allahu e ka ma ka shkruar kete si nje sprove per kete dynja! se nuk po shof ndonje zgjidhje tjeter e di se ka shume sfida ose nje lufte e vertet... ca mendon hoxhe i nderuar? ma bej hallall...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

selam alejkum hoxhe i nderuar Empty
MesazhTitulli: Re: selam alejkum hoxhe i nderuar   selam alejkum hoxhe i nderuar EmptyFri 24 Aug 2012 - 0:23

Alejkumuselam.
Se pari tju them se ndjehem teper i lumtur kur ndegjoj se jeni nga ta persona qe jeni besimtare jo vetem ne fjal por edhe me vepra. Sa i takon pyetjes suaj eshte leht ndoshta te shkruash por eshte rrende te perjetosh ate qe e shkruan. Per fat te keq ne nuk jetojm me ligje te Islamit por te shqiptarit, pikerisht ketu lindin edhe problemet si ne vetveten, ne familje edhe me gjere.
Muhammedi a.s. thot njeriun e martojn 3 gjera pasuria, bukuria dhe devotshmeria ju zgjidheni njeriun i cili eshte me i devotshem"
Por pasi qe e keni te pamundur tu perballoni baticave dhe zbaticave nga familjaret, te them nji sprov eshte pak ! sepse njeriu i cili ka llogjik dhe e perdor ate nuk duhet tju dorezohet mendimeve ose kendjeve te te tjerve.
Dhe nese nuk keni rrugedaje tjeter ateher lutjuni Allahut xh.sh qe tju udhezoj e te zgjidhni ate qe do jet me pak e demshme per juve, sepse pas cdo veshtiresie vjen edhe lehtesimi, e ndoshta beheni ju shkaktare qe te udhezoni edhe ate qe ai ti kthehet Islamit e tja filloj namazit si dhe pergjegjsive tjera qe i takojn nji besimtarit.
Por keni kujdes nese personi qe ju pretendoni e refuzon namazin si obligim nga Allahu me automatizem ai nuk llogaritet edhe besimtar, e me jo besimtarin femra Muslimane e ka haram martesen.
Si perfundim para set vendosni duhet shoshitur gjerat holl e mir sepse behet fjal per jeten tuaj ne teresi, e jo per nji dit a di.
Allahu e din me se miri.
Me respekt

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
selam alejkum hoxhe i nderuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: