islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty20%Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty7%Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty7%Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty7%Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty7%Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty7%Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty7%Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty37%Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram Empty
MesazhTitulli: Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram   Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram EmptySat 18 Aug 2012 - 19:34

[Only admins are allowed to see this image]
Kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava uroi sot muslimanët dhe qytetarët e Kosovës për Fitër – Bajramin, që festohet të dielën.

“Në emër të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Republikës së Kosovës, të institucioneve të saj dhe në emrin tim personal i përgëzoj të gjithë besimtarët për përmbushjen e njërit prej obligimeve kryesore të fesë islame, agjërimit të muajit të Ramazanit, dhe t’iu urojë festën e Fitër – Bajramit, duke e lutur Allahun e Madhërishëm për mirëqenien, lumturinë dhe shëndetin tuaj”, thuhet pos tjerash në urimin e Tërnavës.

“Në këtë ditë feste e gëzimi, kërkoj nga ju, kudo që jeni, t’i ruani vlerat e virtytet tona fetare e kombëtare. E kemi për obligim që të angazhohemi, punojmë për një të ardhme sa më të mirë për vendin tonë, që fëmijëve tanë t’ju sigurojmë një jetë me dinjitet, një vend me perspektivë, një vend ashtu siç e dëshirojmë.

Kjo festë na gjen më të organizuar si shoqëri, më të konsoliduar si shtet, më të fuqishëm si komb e popull, kjo për faktin ngase sivjet jemi edhe në vitin jubilar të Pavarësisë së Shqipërisë, viti kur merr fund edhe pavarësia e mbikëqyrur e Kosovës, andaj kemi shumë më shumë arsye të festojmë.

Duke ju përshëndetur e përgëzuar, më lejoni t’ju shpreh urimet dhe përgëzimet më të sinqerta të gjithë vëllezërve e motrave kudo që gjenden”, thuhet në urimin e kreut të BIK-ut./kohaislame

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Myftiut Tërnava uron besimtarët për Fitër - Bajram
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Urimet e Ramazanit-
Kërce tek: