islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty20%Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty7%Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty7%Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty7%Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty7%Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty7%Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty7%Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty37%Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
MesazhTitulli: Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...!   Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyMon 30 Jul 2012 - 19:44

Ti ke deshiron ia hap zemren drejt rruges se drejte,ndersa ke jo...atehere ai person eshte i humbur pergjithmone.Une nuk kam Zot tjeter pos teje O All-llah,nuk njoh askend me te fuqishem dhe meshirues si Ti.Ti(All-llah)me dhurove gjithcka qe deshiron nje njeri,me udhezove ne rrugen e drejt,veten e gjeta ne mesin e muslimaneve te devotshem,dhe asnjehere nuk me ktheve pas lutjen time.O Meshirues ke rober plote,por une?-Une nuk kam tjeter Zot.TeK Ty po e gjej qetesin,tek Ty po e gjej ndihmen dhe shpresen per te vazhduar jeten perpara.O All-llah ai qe kerkon ndihme prej dikujt tjeter dhe jo prej Teje ai eshte i humbur ne kete bote dhe ne boten tjeter.O All-llah mos me bej nje nga te humburat,dhe gjithmone zemres sime dhuroi driten e miresis,paqes dhe dashuris.(Amin)
Mos u beni nje nga te humburit duke kerkuar ndihme nga dikush tjeter dhe jo nga All-llahu,sepse atehere vertete keni humbur veten dhe ia dhuruat shpirtin Xhehenemit i cili kurre nuk ngopet,por veq kerkon nga All-llahu xh.sh.duke i thene A ka më?....Mendoni O njerez sepse All-llahu nuk ka nevoje per ne,por ne kemi nevoje per te...aq sa nuk mund te imagjinoni.!Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
MesazhTitulli: Re: Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...!   Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyMon 30 Jul 2012 - 23:54

Allahu te meshirofte per keto lutje te bukura, dhe Allahu te befte per roberev te Tij te mire. Ai njeri qe kerkon knaqesine me Allahun Ai do te bej te dashur tek banoret e qiellit dhe banoret e tokes.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
MesazhTitulli: Re: Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...!   Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! EmptyTue 31 Jul 2012 - 10:14

Amin,InshAll-llah...falemnderit,ne nuk jemi gje tjeter veq se rober te All-llahut...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty
MesazhTitulli: Re: Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...!   Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Përveq meje ke robër plotë...Unë përveq teje nuk kam tjetër Zot...!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: