islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty20%Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty7%Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty7%Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty7%Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty7%Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty7%Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty7%Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty37%Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
MesazhTitulli: Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)    Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 26 Jul 2012 - 2:11

A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)

Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) 539193_451704881526876_36660698_n

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)    Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 26 Jul 2012 - 2:16

Une sidomos ne syfyr nuk muj pa qaj hiq,se edhe nuk me del gjumi mire ,,Nuk pi shum ama pa qaj nuk muj se mi qelen syt..
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) 2022191787_8a291ccc90

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)    Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 26 Jul 2012 - 9:57

Selamu Alejkum !

Une per vete se pi qajin kafe po me raste dhe ate ... :)

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhelal33
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 15/07/2011

Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)    Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyThu 26 Jul 2012 - 15:36

Allahu ju shperbleft per ket tem te qelluar,une per veten time smundem pa qaj se di nese spi pastaj diten me kap etja shum e kam vertetu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)    Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 27 Jul 2012 - 11:57

Qaji te shuan etjen gjate dites kur je duke agjeruar...Shqiptaret me shume e perdorin ate se gjerat e tjera,normal qe me te drejte....Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)    Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 27 Jul 2012 - 18:02

Shqiptarët e përdorin shumë qajin po ja që unë se përdori hiq as për ramazan as jasht tij se përdori kurrë çain ndoshta sjam shqiptar hehehe .

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)    Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptyFri 27 Jul 2012 - 23:10

Eselamu Alejkum gjithe forumisteve
çai eshe pija kriesore tek shqipetaret, une per veten time e pi por me termine kur jam ne shtepi e pi e kur jam jashte ne mergim nuk e pi ,,,,,,Ilaz nese nuk je shqipetare atehere behu turk qe ta pishe çain heheh!

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)    Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) EmptySat 28 Jul 2012 - 15:10

hahaha...Ndoshta jo shqiptare me emer,por shqiptare me zemer...hehehe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)    Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :) Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sondazh : A pihet caji ne syfyre tek ne Shqiptaret? :)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Sondazhe Islame-
Kërce tek: