islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty20%Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty7%Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty7%Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty7%Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty7%Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty7%Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty7%Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty37%Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty
MesazhTitulli: Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule?    Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyTue 24 Jul 2012 - 3:28

Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule?

Ne ankohemi se Allahu ka bërë nën lule gjemba, por më mirë është ta falënderojmë që mbi gjembin ka bërë lulen!
Një person thotë: Kam menduar gjatë, kur shoh veten të zbathur falënderoj Allahun sepse ka të tillë qe nuk kanë këmbë fare.
Më thuaj për Allahun sa njerëz kanë dëshirë të posedojnë makinën, shtëpinë, celularin, diplomën, punën tënde, etj?
Sa njerëz ecin zbathur, ndërsa ti ecën me makinë?
Sa njerëz flenë pa kulm mbi kokë, ndërsa ti fle në shtëpinë tënde?
Sa njerëz ëndërrojnë të shkollohen, ndërsa ti posedon diplomë?
Sa persona janë të papunë, ndërsa ti punon?
Sa, sa, sa, sa, sa?!
I shtojnë ankesat e të godasin brengat. Falënderoje Allahun, gjen lumturinë.


Përshtati: Valdet Kamberi

Allahu ju shperbleft per postimin.
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? Empty
MesazhTitulli: Re: Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule?    Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? EmptyTue 24 Jul 2012 - 17:57

Shumë e vërtetë,më e keqja është se shumë prej tyre nuk janë të kënaqur me atë që kanë,kërkojnë më shumë prej All-llahut xh.sh,ndërsa ai që nuk ka falenderon All-llahun xh.sh.me aq sa e ka furnizuar...Lakmia është ajo që njerëzit i bënë të jepen pas kësaj bote që ne i quajmë lakmitarë.Neve nuk na mbetet gjë tjetër pos të falenderojmë All-llahun xh.sh.për atë që na ka dhuruar.Le të jemi në mesin e falenderusve dhe në mesin e atyre që ndihmojmë njerëzit që kanë nevojë.Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule? 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Nën lule gjembi apo mbi gjembin lule?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: