islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty20%Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty7%Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty7%Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty7%Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty7%Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty7%Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty7%Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty37%Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit?

Shko poshtë 

Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit?
 Me lexim të Kur`anit
 Me falje të namazit (farz dhe nafile)
 Me Dhikër (tesbih)
 Me Vizita (Zijarete)
 Me dhënien e sadakas
 Me ndëgjim të ligjeratave
 Me gjum (fjetje)
Shiko rezultatin
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
MesazhTitulli: Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit?   Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyFri 20 Jul 2012 - 19:18

Pasi që pamë se më shumë prej të anketuarve do të agjërojnë e pamë të arsyshme që ta hapim edhe këtë anketë që të shohim se përveç agjërimit cilat do të jenë aktivitetet tuaja në këtë muaj të begatshëm i cili mund të cilësohet edhe si:Muaji i Kur`anit,Muaji i Mëshirës,Bashkimit,ndihmës,solidaritetit,dhikrit,namazit,sadakas etj.
Pra edhe edhe ju çka do të veproni më shumë në ramazan??

Allahu ju shperbleft per postimin.
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit?   Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyThu 26 Jul 2012 - 10:06

Selamu Alejkum!

...Ju pergezoj per temen , une per veten time do merrem me te gjitha nga pak pervec gjumit , per gjume s'kam kohe fare !!!

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
merida
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 07/03/2012
Mosha : 42
Nacionaliteti-Sheti : Kosov [SHtime]

Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit?   Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyTue 31 Jul 2012 - 8:59

SelamuAlejkum Pak me vones ndoshta URIME MUAJIN E BEKUAR RAMAZAN te gjith muslimaneve kudo qe jan .Edhe un si shum nena muslimane me shum jam duke u marr me falje te namazite te tjerat nga pak se nuk kam koh pasi qe jam nene e tri vajzave te bukura qe mi ka fal allahu i madherishem Ju deshiroj Agjerim te let dhe Zoti ju ndihmofte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
benet
Antarë-Fillestar
Antarë-Fillestar


Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 13/08/2012
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : maqedoni tetove

Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit?   Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyMon 13 Aug 2012 - 13:56

eselamu alejkum un jam nje antar i ri vllezer dhe motra dhe kam problem se nuk di si ta perdori ket forum nese de mundet ndonje vlla apo moter muslimane tmi tregoje disa regulla,ku mundem me shkrujt ne lidhje me me ket forum ju faliminderit .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dijaislame
Motrat islame
Motrat islame
Dijaislame

Numri i postimeve : 1
Data e regjistrimit : 16/08/2012

Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit?   Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? EmptyThu 16 Aug 2012 - 6:49

Eselamun alejkum werahmetullah wevereqatuhu..Të All-llahut janë ç'ka në qiell dhe ç'ka në tokë, e për atë që e keni
në shpirtin tuaj, e shfaqët haptazi ose e mbajtët fshehtë, All-llahu do
t'ju marrë në përgjegjësi, e Ai ia fal atij që do dhe dënon atë që do.
All-llahu ka mundësi për çdo send.(Bekare 284.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty
MesazhTitulli: Re: Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit?   Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sondazh aktual: Me çka do të mereni më shumë gjat Ramazanit?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Sondazhe Islame-
Kërce tek: