islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty96%KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty0%KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty0%KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty0%KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty1%KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty2%KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË Empty
MesazhTitulli: KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË   KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË EmptyFri 20 Jul 2012 - 0:58

[Only admins are allowed to see this image]- Mos pritni të jetë shumë e lehtë. Por, me ndihmën e Allahut ky (Ramazani) do të jetë muaji më i mirë në jetën tuaj.

- Mos lejoni që agjërimi juaj të kufizohet në uri dhe etje. Agjërimi është një mjet për pastrimin e zemrës nga veprat e mendimet e këqija.

- Bëni mirë. Faljani atyre që ju kanë bërë të këqija. Thirrni në telefon, shkruani e-mail, letra atyre që ju kanë lënduar. U dëshironi atyre një Ramazan të lumtur e të bekuar.

- Mos harroni që të përfshini të varfrit në planet ditore të ushqimit.

- Thirrni sa më shumë të njohur për iftar. Kjo është një shans për t’i ripërtërirë lidhjet me familjet dhe miqtë.

- Shkoni në faljet e teravive së bashku me shokët dhe me familjen. Kështu do të luteni për njëri-tjetrin dhe do të jetë një eksperiencë e mirë inshallah.

- Ndihmoni ndokujt për çdo ditë. Bëni një plan se kujt dhe në çfarë mënyre do t’i ndihmoni.

- Së fundi, garoni me veten tuaj që të jepni më të mirën. Allahu ju shikon. Fitojeni kënaqësinë e Tij.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
KËSHILLA PËR ATA QË AGJËROJNË PËR HERË TË PARË
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: