islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty96%29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty0%29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty0%29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty0%29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty1%29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty2%29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit Empty
MesazhTitulli: 29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit   29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit EmptyFri 20 Jul 2012 - 0:54

[Only admins are allowed to see this image]
Është muaji më i madh! Më fisniku! Më i bekuari! Muaji më i pritur në kalendarin Islamik! I gjithë fokusi zhvendoset në adhurime të shumta, ripërtëritje të vetës, spiritualitet të shtuar, duke përdorur mënyrat më të mira për t’u përgatitur për këtë muaj.

1. Përgëzo miqtë dhe të afërmit për Ramazan

2. Fto për iftar

3. Ndihmo ndonjë nevojtar

4. Pastroje xhaminë

5. Vizito të sëmurit

6. Shtoi lutjet

7. Lexo Kur’an

8. Mos u nervozo

9. Ji i përpiktë në punë

10. Lutu për prindërit e tu

11. Fal rregullisht namazet me xhematë

12. Fali ata të cilët të kanë dëmtuar

13. Largo ndonjë pengesë nga rruga

14. Shfrytëzo këtë muaj për t’u ndarë nga duhani

15. Dërgo sa më shumë emaila me këshilla dhe urime

16. Mësohu të heshtësh

17. Ha dhe pi, por mos e tepro

18. Kurseje ujin, rrymën dhe telefonin

19. Ndihmo te moshuarit

20. Ndihu i lumtur

21. Jep dhurata

22. Buzëqesh

23. Blej një palë rroba për një jetim

24. Qëndro pranë familjes mundësisht

25. Lutu për myslimanët

26. Mos e humb kohën kot

27. Fale namazin e teravisë

28. Kërko falje nga Allahu

29. Përcille Ramazanin

Ramazani është kohë kur myslimani mund të afrohet më shumë tek Allahu, duke bërë vepra të mira dhe duke u ndaluar nga ato të palejuarat.

Sa mirë, një frymë e re po vjen tek ne. Frymë mjaft e shumëpritur! Falënderimi i takon Atij që na nderoi me këtë mysafir.

Shkruan: Lulzim Beqiri

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
29 këshilla për muajin e shenjtë të Ramazanit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: