islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Trokas në deren tënde… EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Trokas në deren tënde… EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Trokas në deren tënde… EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Trokas në deren tënde… EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Trokas në deren tënde… EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Trokas në deren tënde… EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Trokas në deren tënde… EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Trokas në deren tënde… EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Trokas në deren tënde… EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Trokas në deren tënde… EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Trokas në deren tënde… EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Trokas në deren tënde… EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Trokas në deren tënde… EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Trokas në deren tënde… EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Trokas në deren tënde… EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Trokas në deren tënde… EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Trokas në deren tënde… EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Trokas në deren tënde… EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Trokas në deren tënde… EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Trokas në deren tënde… EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Trokas në deren tënde… EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Trokas në deren tënde… EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Trokas në deren tënde… EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Trokas në deren tënde… EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Trokas në deren tënde… EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Trokas në deren tënde… EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Trokas në deren tënde… EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Trokas në deren tënde… EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Trokas në deren tënde… EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Trokas në deren tënde… EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Trokas në deren tënde… EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Trokas në deren tënde… EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Trokas në deren tënde… EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Trokas në deren tënde… EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Trokas në deren tënde… EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Trokas në deren tënde… EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Trokas në deren tënde… EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Trokas në deren tënde… EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Trokas në deren tënde… EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Trokas në deren tënde… EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Trokas në deren tënde… Empty96%Trokas në deren tënde… Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Trokas në deren tënde… Empty0%Trokas në deren tënde… Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Trokas në deren tënde… Empty0%Trokas në deren tënde… Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Trokas në deren tënde… Empty0%Trokas në deren tënde… Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Trokas në deren tënde… Empty1%Trokas në deren tënde… Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Trokas në deren tënde… Empty2%Trokas në deren tënde… Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Trokas në deren tënde…

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Trokas në deren tënde… Empty
MesazhTitulli: Trokas në deren tënde…   Trokas në deren tënde… EmptyWed 18 Jul 2012 - 13:09

[Only admins are allowed to see this image]
Udhëtova nga lartë që të takohem me më të dashurit e mi. Jam përmalluar që të jem afër jush saqë nga gëzimi lotët nuk mund ti mbaj.

Unë vij që t’ju ndihmoj që ta fitoni betejen, vij t’u ndihmoj ta pmoshtëni të ligun, ta fitoni betejen me armikun.

Hape deren ! Sepse për të ardhë tek ti u porosita nga shtat pal qiej, e të më hapësh derën e ke obligim sepse derën nuk ma mbyllen as ata që ishin para jush, kam ardhë që të ju bëjë të devotshëm.

Ndoshta do të dobsoj pak por do të forcoj dicka tjeter sepse une kam ardhë që të forcoj ate që të është dobësuar.

Mos harro që ti je njeri që përbehesh nga trupi dhe shpirti, trupi është si një kapak i jashtem që e mbulon shpirtin, e unë erdha të depertoj aty ku ke nevoj.

Trupi yt e ka prejardhjen nga balta e tokes, kurse shpirti nga fryma e Zotit të Madhëruar nga lartësia e qiellit. Të dy kanë ardhur nga drejtime të ndryshme trupi nga toka e shpirti nga qielli e janë bashkuar dhe dot nuk munden njeri pa tjetrin. Shpirti nuk leviz dot pa trupin e as trupi nuk leviz pa shpirtin, secili prej tyre ka ushqimin e vet i cili ka të bëjë me origjinen që është krijuar, trupin e ushqen vet o njeri e unë kam ardhë që ta ushqej shpirtin e të largoj nga stresi, depresijoni, sëmundja dhe brenga.

Une nuk vij që të rëndoj o njeri, kam ardhur që Zoti të ju shoh me syrin e mëshires e nëse mëshirohesh do të falen gjynahet e nëse të falen gjynahet nuk mund të djeg zjarri .

Në Xhennet e kam një derë që quhet Rejan në atë derë do të hyni vetëm ju o të dashurit e mi e jo dikush tjeter, do të thuhet ku janë agjeruesit ? Do të qeoheni ju e të hyni brenda ,e kur të hyni të gjithe do të mbyllet dera e nuk do të hyjë askush tjeter më.

O njerëz kam ardhë me madhështin dhe bekimin e Zotit , në mua ndodhet një natë që është më e mirë se një mijë muaj ( 84 vite). Të agjeroni diten e keni obligim nga Zoti e të faleni naten mbetet në dëshiren tuaj. Nëse kryeni nje vepër të mirë vullnetarisht do të keni shpërbilim sikur ta kryeni një obligim nga Zoti , e kush kryen obligimet e caktuara nga Zoti i Madheruar do të ju llogaritet sikur ti kryeni 70 të tilla.
Unë erdha që t’jav sjell durimin e durimi ka shpërbilm Xhennetin, unë jam vet solidariteti , erdha ta shtoj rrizkun e besimtarit .

Njerii ! Nëse nuk më njef as nuk do të njof andaj mos u cudit ,nëse derën nuk ma hap as nuk do ta hap e mos u hidhero.

Unë jam dëshmitari yt atëher kur nevojitet dëshmia. Unë do të vije Ditën e Kijametit për ti thënë Zotit Fuqiplotë: O Zoti im une i kam ndaluar ushqimin dhe knaqësit gjatë ditës andaj O Zot më lejo të ndërmjetësoj.
Unë u nisa tek ju o njerëz por për ju u kujdesa qysh nga nisja me lejën e Zotit i mbylla dyert e Xhehnemit dhe i prangosa djajt.

Të thërras ! O kërkues i së mirës eja , dhe o kërkur i së keqës ndalohu, e Zoti do të nxjerr nga zjarri njerëz për cdo natë.

Kam ardhë që lutja jote të mos kthehet mbrapsht.

Kam ardhë që emrin tend ta fshiej nga lista e banoreve të zjarrit , hapma derën sepse Allahu nuk dëshiron ta kthej në zjarr atë që e nxjerr njëher.

Erdha që të mirat e juaja të jenë më të shumta se të keqijat

Nuk do të qëndroj shume 1 dhe 11 duken të njejt por kane dallim të madhë , une jam 1 muaj e jo 11, për Zotin nuk kam ardhë që të bezdis, mund të qendroj tek i pasuri e fukaraja se s’beje dallim.
Une jam Ramazani trokas në derën tënde a mund ta hapësh?

Shkroi: Vixhdan Ibrahimi

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Trokas në deren tënde…
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: