islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty96%Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty0%Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty0%Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty0%Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty1%Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty2%Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Empty
01072012
MesazhKy është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI!

Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! Xhahili_1340665374Ja çfarë mendimi ka ende xhahili (injoranti) "shqiptar" i shek.XXI për shqiptarët musliman:

Ja çfarë mendimi ka ende xhahili (injoranti) "shqiptar" i shek.XXI për shqiptarët musliman:

- O arabët ... !

(Ka për qëllim shqiptarët musliman, ty dhe mua)!

- E fëlliqtë ... !

(Na thotë kështu neve që marrim avdes dhe që jemi vazhdimisht në qasje me ujë të pastër)!

- Serbia juve ... !

(Këtu "i moralshmi" na shan të gjithëve, dhe atë duke u ndihmuar me armikun e tij, sa çudi)!

- Si nuk ju vjen turp, i thoni vetit shqiptarë dhe shkruani e folni arabisht ... !

(Ka për qëllim gjuhën fetare që e flasim apo shkruajmë, ky i gjori, i prapambeturi, "super i dituri" nuk din me bë dallimin në mes të gjuhës arabe dhe asaj fetare)!

- Asnjë pikë gjak shqiptari nuk e keni në trup, as nga baba e as nga nëna ... !

(Harron se dhjetra hoxhallarë e derdhën gjakun e tyre në luftën tonë, e ky ikte në Bllacë, u mshefte ndër fustan të gruas, e muslimanët e vërtet në front, e ky sot shet patriotizëm në internet e çajtore)!

- Na fëlliqët si komb ... !
(Ne që urdhërojmë në moral, drejtësi e paqe, pastërti, harmoni e unitet, ''ne e fëlliqëm" sipas tij)!

- Më vjen turp të them se jam shqiptar ... !

(Ky mendon se shqiptarizmin e kemi ndytë ne, po le të na tregoj ky frajeri i shek.XXI se ku është mbajtë lidhja e Prizrenit)!

- Juve turku ju ka bë musliman me dhunë ... !

(Ky ende nuk e ka kuptu definicionin e fjalës "dhunë", ky ende sheh ëndrra, ky ia ka kthy shpinën historisë së vërtetë)!
- Turp të keni ... !

(Ta shohim mbi kë bie turpi)!


Vazhdon polemika, ta shohim kush po fiton, urrejtja apo argumenti!

Po çfarë "arabësh" ne bre, po ku e din ti se si flitet arabisht, sa fjalë, shkronja e fjali i din arabisht, një gjuhë që ka mbi 12 milion fjalë, gjuhë, në të cilën foli edhe Zoti yt, ka dallim gjuha arabe prej gjuhës fetare, nëse ne përdorim fjalë të tilla (si p.sh: Selam Alejkum, etj), e kemi qëllimin te gjuha fetare, kjo është diçka e veçantë që vie nga Zoti jonë, Ai na ka mësu si të flasim, si të mendojmë, si të besojmë, si të veprojmë dhe si të jetojmë fetarisht, çka ka lidhje me neve gjuha arabe ose arabët? Asgjë! Ka plot arab që janë jomusliman dhe ke plot amerikan që janë musliman, Islami i bashkon njerëzit në një vend.
Unë shqiptarin katolik e kam vëlla nga kombi, ndërsa turkun, boshnjakun ose arabin musliman e kam vëlla nga feja, me atë më lidh kombi, më këtë feja, me atë i ndaj interesat kombëtare, me këtë tjetrin ato fetare, s'bëj përçarje sikur ti.

E ti shumë patriot, a se din ti se edhe Allahu (e Atij i takon sepse të Tij janë çka ka në qiej e në tokë, ti s'ke asgjë tënden) në Kur'an flet për krijimin dhe llojllojshmërinë e shoqërive, racave, kombeve, gjuhëve dhe zakoneve?!

Po lexo pak o vëlla, analfabetizmit i ka dal afati, lexo pak.

S'ka këtu dhunë, Islami ec me argumente e jo me qefe, s'është fontan dëshirash, është shpallje nga Allahu, sismtem dhe program jete, po qe po ta bëjmë pak qefin, ja, ne muslimanët "e kemi pranuar Islamin me dhunë"... !
Tash kush po na detyron me shku në xhami, sot isha në xhami, nuk dëgjova kë t'u fol turqisht, as nuk i pash osmanët në rreshtat e atyre që u rreshtuan për namaz në xhami, unë po të pyes, çka më shtyu me shku në xhami, po mendon se na është "trashëgu frika prej tyre edhe në këto ditë a"...?!

Kthejllu pak, trazohu nga gjumi, pije pak ujë e hapi veshët se ezani ty po të thërret.

Ti mundesh dikujt me i marrë diçka me dhunë, asesi me i dhanë, si na e dhanë ata Islamin me dhunë?

Po mirë, shkuan osmanët, shkuan turqët, shkuan ata e këta, e sot, po nesër, tash dhunë s'ka, pse ka ende Islam?

Ka Islam, sepse ka ende zemra të shëndosha, kuptoje këtë, ani me dhunë, me qenë ashtu, bullgarët e maqedonët do t'ishin bë deri tash hafizë (memorizues Kur'ani) e ulema (dijetarë), por ja ata s'janë, pse s'janë?

Sepse e refuzuan mesazhin e Allahut, jo mesazhin e osmanëve, i Allahut është, shikoje burimin e mesazhit, a ke sy, lexo pak?

Ezani sot thërret edhe në New York, më trego, cila ushtri sipas teje po lufton atje me shpata, atje ekziston vetem një shpatë si në gjithë botën, cila është ajo?!

Shpata e fjalës së Allahut, Krijues dhe Bujar.

"Thirr në rrugën e Zotit tënd me mençuri dhe këshillë të bukur dhe diskuto me ata (kundërshtarët) në mënyrën më të mirë!" (Kur'an, kaptina nr.16, ajeti nr.125).

Autor: Labinot Kunushevci


Allahu ju shperbleft per postimin.
Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI! :: Komentet

No Comment.
 

Ky është xhahili (injoranti) ''shqiptar'' i shek.XXI!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: