islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Ah i mjeri unë EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Ah i mjeri unë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Ah i mjeri unë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ah i mjeri unë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ah i mjeri unë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ah i mjeri unë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ah i mjeri unë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ah i mjeri unë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ah i mjeri unë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ah i mjeri unë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ah i mjeri unë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ah i mjeri unë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ah i mjeri unë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ah i mjeri unë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ah i mjeri unë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ah i mjeri unë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ah i mjeri unë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ah i mjeri unë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ah i mjeri unë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ah i mjeri unë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ah i mjeri unë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ah i mjeri unë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ah i mjeri unë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ah i mjeri unë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ah i mjeri unë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ah i mjeri unë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ah i mjeri unë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ah i mjeri unë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ah i mjeri unë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ah i mjeri unë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ah i mjeri unë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ah i mjeri unë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ah i mjeri unë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ah i mjeri unë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ah i mjeri unë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ah i mjeri unë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ah i mjeri unë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ah i mjeri unë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ah i mjeri unë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ah i mjeri unë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Ah i mjeri unë Empty96%Ah i mjeri unë Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Ah i mjeri unë Empty0%Ah i mjeri unë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Ah i mjeri unë Empty0%Ah i mjeri unë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Ah i mjeri unë Empty0%Ah i mjeri unë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Ah i mjeri unë Empty1%Ah i mjeri unë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Ah i mjeri unë Empty2%Ah i mjeri unë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ah i mjeri unë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Ah i mjeri unë Empty
28062012
MesazhAh i mjeri unë

Ah i mjeri unë Njeriu-ne-dhe-300x200
Dhe të mos thotë ndokush: “O i mjeri unë që e kam lënë mangu respektimin ndaj Allahut dhe që kam qenë prej atyre që talleshin” (Zummer,56)

Nuk ka njeri qëdo të ngjallet e të mos (vetëm se) thotë : Oh çfarëkam lëshuar…
Oh i mjeri unë! Kur unë qëndroja zgjuar natën deri vonë(vetëm për kënaqësi).

Ah i mjeri unë! Për vitet që i humba (në argëtim e zbavitje)
Ah i mjeri unë! Për të gjitha orët dhe momentet që i kalova (pa e kujtuar Allahun)

Ah i mjeri unë! Rreth gjithë atyre netëve dhe ditëve…
Ah i mjeri unë! Që shokët (që i kam zgjedhur) nuk do të më bëjnë dobi!

Oh i mjeri unë! Që partnerin që e kam zgjedhur nuk do të jetë në gjendje të ndërmjetësojë (për mua)
Ah i mjeri unë! Që jeta ime(tani) mbaroi dhe koha ime ka kaluar!

Ah i mjeri unë! Që shënimet e mia (në librin e veprave) do të shfaqen me mëkate!
Ah i mjeri unë! Në Ditën që do të shfaqem para Allahut i zbathur dhe i zhveshur!

Ah i mjeri unë! Si djalosh i ri i preokupuar në mëkate ndërsa veprat e mira më janë treguar… të gjitha veprat e mira apo mëkatet do të paraqiten para Allahut, Zotit të Botërave….

Oh i mjeri unë ! 30,40,50 apo ndoshta 60 vitet (e harxhuara) dhe pastaj e takon Allahun, Zotin e Botërave…
O i mjeri unë që e kam lënë mangu respektimin ndaj Allahut.

Nata (koha ime) ka mbaruar dhe sytë e mi asnjëherë nuk e përjetuan kënaqësinë e të qajturit nga frika e Allahut.
Nata ka mbaruar dhe këmbët e mia nuk ishin në gjendje të qëndronin para Allahut (në namaz)

Ah i mjeri unë! Si shkoi jeta ime pa asnjë vepër të mirë për të pasur dobi prej tyre
Oh sa ndjej keqardhje Kur dielli të lindë…

Kur dielli të lindë dhe nata ka mbaruar, ende madje nuk isha në gjendje të lodhem duke iu përkulur Allahut (në Razz)

Ah i mjeri unë! Për (farzin) namazin që e kam neglizhuar.
Ah i mjeri unë! Për zekatin (lëmoshën që unë nuk e jepa…

Ah i mjeri unë! Për ditë qëu ushqeva (gjatë Ramazanit)
Ah i mjeri unë! Për të gjitha mëkatet që i kam bërë!

Ah i mjeri unë! për të gjitha mëkatet që do t’i vuaj (dënimin për to)!
Ah i mjeri unë! Nëse shënimet e mia janë shfaqur dhe ngrihen lartë që vetëm Allahu të gjykojë.

Ah i mjeri unë! A do të sjellë pikëllimi im ndonjë dobi?
Ah i mjeri unë! Sikur të më lejohej të kthehesha(në këtë botë) para vdekjes…

Ah i mjeri unë! Si nuk shpreha asnjë mirënjohje për të mirat (të dhuruara nga ALLAHU)
Ah i mjeri unë! Që nuk e kam falënderuar Allahun për largimin e ndjenjave të urrejtjes dhe zilisë

Ah i mjeri unë! Si gjuha ime nuk e lavdëroi vazhdimisht Allahun.
Ah i mjeri unë! Si gjuha ime nuk e ndjeu kurrë kënaqësinë e falënderimit të Allahut.

Ah i mjeri unë! Në Ditën që fitimtarët do të shpërblehen, dhe të suksesshmit do të triumfojnë.
Dhe unë do të arrijë me duar të zbrazura nga koha ime (e kaluar në këtë botë)

Ah i mjeri unë! Në Ditën që të drejtit do të shpërblehen dhe do të ngriten tek i Larti (ALLAHU)
Dhe unë do të dështoi të shikojë në ta…

Ah i mjeri unë! Si u rrëzova në pasimin (në detyrën time) përballë Allahut, ndonëse unë isha në gjendje (i shëndoshë) për ta bërë…

Shejh Muhamed Mukhtar esh-Shenkiti

Allahu ju shperbleft per postimin.
Ah i mjeri unë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Ah i mjeri unë :: Komentet

No Comment.
 

Ah i mjeri unë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: