islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty20%Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty7%Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty7%Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty7%Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty7%Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty7%Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty7%Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty37%Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
REJHANA-ENSAR
Moderator
Moderator
REJHANA-ENSAR

Numri i postimeve : 811
Data e regjistrimit : 07/07/2010
Mosha : 33
Nacionaliteti-Sheti : stuttgart

Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. Empty
MesazhTitulli: Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende.   Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende. EmptyThu 14 Jun 2012 - 23:17

Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende.
Ike per te mos u kthyer me kurre:
Kane kaluar me se 12 vite . Ike ne kohen kur me duheshe me se shumti.
.Ti qe me pregadite per te filluar jeten time te re, me ike pa me pyetur. Por si duket vdekja nuk pyet ajo vetem merr:
Ike duke me len te zbrazeta perqafimet edhe fjalet qe smundem me te ti them.
Ike ...duke mos me then lamtumiren e fundit me ze por me sy.
Ne momentin qe ti jepje frymen e fundit, une lusja Zotin te te kthente sepse nuk isha e gatshme per humbjen tende. Isha si e marre sdija cka ta lusja te madhin Zot per ty ne momentin qe me kumtohej lajmi" ajo po jep shpirt". Edhe sot me kujtohet fytyra jote e bardhe e syt e tu te bukure qe ne ate moment vecse ishin mbyllur. Denesja pa za duke te perqafuar por ti kurr sme ktheve perqafimet e mia qe ti dhash atebote.
Jeta shpeshhere qenka e idhet, por prap kur kujtoj qe isha une ajo qe kisha mundesine te te kem gjyshe.
E dashura Gjyshe, me le ne kohen kur une kisha ndermend te te befasoja me te mirat e ksaj bote.
Te pres me deren hapur qe nje dit te hysh dhe te te perqafoj si me pare edhe pse kjo gje eshte e pamundur, pasi qe kjo bote qenka per te gjallet:-(
Por, me ka mbet nje shprese e dashura Gjyshe, inshalla do Zoti e na bashkon pergjithmon ne atebote dhe na ben prej banoreve te xhennetit. me malle t kujtojme te gjithe gjyshja ime e dashure kur nuk do te harojme gjyshja ime ti je ne mesine tone.......

Allahu ju shperbleft per postimin.
tu________________________________________________________________________________________________________________________________
Edukoni Femijet ne tri gjera
Ta duan te derguarin s.a.v.s e tyre
ta duan familjen e tij
dhe
ta lexojne Kuran.

O Robet e Mi ! Vertet ju gaboni naten dhe diten , kurse Une i fali te gjitha mekatet , prandaj , kerkoni nga Une falje, do tju fali
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://wwww.islami-eshte-drit.albanianforum.net
 
Neser u bene plot 12 vite, qe je larguar nga kjo bote dhe une e ndjej ende mungesen tende.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: