islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. Empty
MesazhTitulli: Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore.   Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyThu 31 May 2012 - 11:09

Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore.

Dhe kur ai u martua … Babai i tij shkoi t'a uroj te birit ne shtepin e tij, dhe u ulë pran ti dhe i tha ma sjell një letër te bardh një laps edhe një gomë.

Tha djaloshi … perse o Baba ?

Babai : Ma sjell një letër, një laps, dhe një gomë.

Më habit te madhe djaloshi i solli Babait nje letër, një laps dhe një gomë.

Babai I tha : Shkruaj !
Djaloshi : Cfar te shkruaj ?
Babai:Shkruaj çfarë te duash.
Djaloshi filloi ta shkruaj nje fjali.
Babai I tha atij : Fshije
Djaloshi : E fshiu
Babai: Shkruaj
Djaloshi : Per Allahun çfarë deshiron o Babai im
Babai I tha :Shkruaj
dhe Djaloshi: Filloi te shkruaj
Babai : Fshije
Djaloshi: E Fshiu
Babai: Shkruaj
Tha Djaloshi: Po të pyes Per Alllahun te më thuash O baba…Cfarë eshte kjo ?
Babai : Shkruaj
Djaloshi shkroi perseri diqka
Babai I tha : Fshije … dhe e Fshiu

Pastaj Babai e shikoj djalin e tij dhe I tha :

Martesa o Biri im ka nevoj per gomë.

Nese Nuk e perdor ate ne martresen tende per ti fshir disa Probleme(paknaqsi ) te cilat te bëjn te mos te jesh I knaqur me gruan tende .

Ddhe gruaja jote nese nuk e perdor gomën për ti fshir disa Probleme (Paknaqsi) te cilat do te bëjn atë qe mos te jetë e knaqur me ty.

Dhe keshtu faqja (Fleta ) Martesore do te mbushet per disa dite me ngjyre te zezë.

Allahu na beft jeten Martesore Flet te Bardh. Amin
Perktheu Omer Çitaku

Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. 522952_340819375986329_100984713303131_804255_245315246_n

Allahu ju shperbleft per postimin.
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Jasemina
Motrat islame
Motrat islame
Jasemina

Numri i postimeve : 523
Data e regjistrimit : 19/02/2011
Nacionaliteti-Sheti : Aty ku ma ka dhan Zoti rriskun..NE TOK

Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. Empty
MesazhTitulli: Re: Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore.   Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. EmptyThu 31 May 2012 - 14:48

Tregim i bukur ...

Allahu ju shperbleft per postimin.
I K R E -(lexo-meso)

Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore. X8s7uxt3hqta
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
(¯`*•.¸♥️ La İlahe İllallah Muhammeden Resulallah ♥️¸.•*´¯)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Na ishte nje djalosh i ri që sapo kishte filluar jeten martesore.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: