islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty96%DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty0%DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty0%DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty0%DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty1%DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty2%DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Empty
27052012
MesazhDHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM!

DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! 554432_419748048047339_979538121_n
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM!


Kjo dhome ne foto,eshte improvizim i dhomes se Pejgamberit tone te dashur Muhammedit alejhi selam.Ky improvizim eshte ne qytetin xhidde ne arabine saudite dhe eshte bere ne baze haditheve qe tregojne se sa gjera ka pas ne dhomen e Muhammedit alejhi selam.Nese e shohim me kujdes, e verejme se eshte dhome modeste,pa aksesuare te shumta,pa kuzhine,pa kthina tjera...Kjo supozohet qe ka qene dhoma e Aishes,gruas Pejgamberit alejhi selam,dhome ne te cilen edhe ka vdekur i Dashuri i Allahut alejhi selam.
Allahu na bashkofte me Pejgamberin tone dhe familjen e tij te paster-Ali Bejtin!

Allahu ju shperbleft per postimin.
DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM! :: Komentet

Admin
Re: DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM!
Mesazh prej Sun 27 May 2012 - 19:29 nga Admin
Allahu të shpërbleft vlla për këtë postim për këtë improvizim, edhe sikur të kishte qen kjo ska dert sepse ai posedon pallate në botën e përhershme e në këtë ka qen mysafir dhe aq i ka mjaftuar ashtu sic do të na mjaftonte ehde neve por ne shume pak bejm per pallatet e vërteta por fatkeqësisht garojm në pallatet e kësaj bote.Allahu na bashkoft me Pejgamberin s.a.w.s.
 

DHOMA E MUHAMMEDIT ALEJHI SELAM!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Artikuj-
Kërce tek: