islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty20%Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty7%Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty7%Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty7%Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty7%Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty7%Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty7%Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty37%Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! Empty
MesazhTitulli: Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)!   Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! EmptyThu 24 May 2012 - 17:54

All-llahu Ekber, All-llahu Ekber....Gjithcka ka te beje me All-llahun.Ai krijoi Token,Qiellin,Diellin i cili na ngrohe me urdherin e te Madhit Zot...Henen e cila ndriqon aq bukure cdo nate.Te gjitha keto jane miresit dhe mrekullite e All-llahut xh.sh.Meshiruesit dhe Meshirberesit.Atehere kur ti e humb rrugen,kthehu tek All-llahu,siq ka premtuar se gjithmone do te jete aty kur ti do kesh nevoje per ndihme,dhe nuk do kesh nevoje te kerkosh falje dhe ndihme nga te tjeret,por kerko nga All-llahu xh.sh.i cili gjithmone na shikon,degjon cdo lutje qe e bejme,cdo lot qe derdhim,cdo lumturi qe e gezojme,te gjitha keto,ngase vet All-llahu do qe ne t`i perjetojme dhe qe te mos e harrojme se kush eshte Krijuesi,e pa dyshim qe Ai eshte All-llahu xh.sh.i vetem dhe i pashoq,i Plotfuqishmi,i vetmi fales dhe i vetmi ndihmes.Te mos harrojme te lutemi ne gjithcka qe kemi nevoje per ndihme.All-llahu na udhezofte,dhe na i falte gabimet qe i kemi bere dhe qe do i bejme,ngase nuk ka njeri pa gabime.Le te mbeshtetemi tek Ai,dhe vetem nga Ai te kerkojme ndihme....InshAll-llah,asnjehere nuk do te largohemi nga rruga e tij,dhe te mos harrojme librin tone,udhezuesin e shpirtit dhe te zemres.Ngase namazi dhe duaja jane ushqimi i shpirtit dhe i zemres.All-llahu Ekber,gjithmone do jete me ne,nese ne jemi ne rrugen e tij(inshAll-llah),dhe kurre nuk do te na braktise,ne cdo cep te botes do jete atje me ne,me roberit e tij te devotshem....Te mos harrojme edhe shembullin....Muhammedin s.a.v.s.paqja dhe meshira e All-llahut qofshin mbi te....O All-llah,gjithmone rri me ne,pa marre parasysh ko do te jemi,shtigjet e jetes ku do te na dergojne.Je gjithmone ne zemrat tona,dhe ne shpirtin tone...Prandaj"MOS NA BRAKTISE KURRE"Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)! 483844
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Ai (All-llahu)do të jetë atje...(All-llahu Ekber,All-llahu Ekber)!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: