islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! Empty
MesazhTitulli: Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!!    Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! EmptyTue 22 May 2012 - 0:28

Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! 558517_10150782449387294_229648622293_8992581_973920411_n
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!!


SubhanAll-llah!
Çështja më e çuditshme në gjykatat e Arabisë Saudite!
... A e njihni këtë plak ? Natyrisht që jo !... Ai nuk është artist dhe as futbollist. Ky është personi që ka ngjallur çështjen gjyqësore më të habitshme në gjykatat e Arabisë Saudite. Një çështje gjyqësore mes dy vëllezërve...
Emri i tij është: “Hizan El-Fehdi”. Hizani është një burrë i moshuar. Ka qarë në gjyq aq sa iu qull edhe mjekra..., por cila ishte ajo gjë që e bëri të qante kaq shumë? Ajo çka e bëri për të qarë ishte humbja e gjyqit të çuditshëm në llojin e tij; e humbi përballë vëllait të tij, për kujdesin ndaj nënës së tyre të moshuar e cila nuk posedonte asgjë përveçse një unaze bronxi... Nëna ishte nën kujdestarinë e djalit të saj më të madh, Hizanit, i cili jeton vetëm. Dhe kur ai u moshua shumë, erdhi vëllai tjetër, më i vogël që banon në një qytet tjetër për ta marrë nënën për përkudesje. Por Hizani refuzoi, duke thënë që ai mund të kujdeset për të ëmën... Dhe kështu çështja shkoi në gjykatë që ta zgjidhte gjykata midis tyre. Por divergjencat vazhduan dhe seancat gjyqësore u përsëritën shumë herë dhe secili prej tyre përsëriste që kishte të drejtë në këtë përkujdesje... Kur gjykatësi kërkoi që ta sillnin nënën e moshuar për ta pyetur, atë e sollën të dy vëllezërit duke e mbajtur secili dhe gjykatësi, pasi ajo ulet dhe rehatohet e pyet se me kë preferonte që të rrinte... Ajo tha: “Ky është syri im, që shikon drejt Hizanit dhe ky është syri tjetër i imi, që shikon drejt vëllait të tij më të vogël”… Pastaj gjykatësi gjykoi vetë, ashtu siç e pa më të arsyeshme dhe vendosi që plaka të rrinte me familjen e djalit më të vogël, meqë ishte më i aftë... Dhe kjo ishte ajo që e bëri Hizanin që të qajë aq shumë... Nuk kishte lotë më të shtrenjtë sesa ato që i rridhnin Hizanit, lotë të humbjes për pamundësinë që të kujdesej për nënën e tij... Dhe nuk ka dhuratë më të madhe për nënën e tyre, për këtë konkurencë islame midis djemve të saj se kush do të kujdesej për të, për aq kohë sa i kishte mbetur...

Kjo është edukata islame në lidhje me prindërit, kjo është madhështia e fesë së zbritur nga qiejt, kjo është bindja ndaj Revelatës hyjnore, ndaj Fjalës së All-llahut Fuqiplotë, Kur'anit!...

Allahu ju shperbleft per postimin.
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!! Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Humbi çështjen gjyqësore, lotët i rridhin pa ndalë....!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: