islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Forumi i përgjithshëm EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Forumi i përgjithshëm EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Forumi i përgjithshëm EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Forumi i përgjithshëm EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Forumi i përgjithshëm EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Forumi i përgjithshëm EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Forumi i përgjithshëm EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Forumi i përgjithshëm EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Forumi i përgjithshëm EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Forumi i përgjithshëm EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Forumi i përgjithshëm EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Forumi i përgjithshëm EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Forumi i përgjithshëm EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Forumi i përgjithshëm EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Forumi i përgjithshëm Empty20%Forumi i përgjithshëm Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Forumi i përgjithshëm Empty7%Forumi i përgjithshëm Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Forumi i përgjithshëm Empty7%Forumi i përgjithshëm Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Forumi i përgjithshëm Empty7%Forumi i përgjithshëm Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Forumi i përgjithshëm Empty7%Forumi i përgjithshëm Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Forumi i përgjithshëm Empty7%Forumi i përgjithshëm Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Forumi i përgjithshëm Empty7%Forumi i përgjithshëm Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Forumi i përgjithshëm Empty37%Forumi i përgjithshëm Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Shiko mesazhet pa përgjigje
 

Forumi i përgjithshëm

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Tema Islame

Tema IslameKetu munde te postoni Tema te lira.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
512717
Forumi i përgjithshëm 3502-66Vargje te ...
Tue 5 May 2020 - 19:04
Agim Tanushi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Hudbe Islame

Hudbe nga Mr.Uzeir Ibrahimi si dhe Xhelal ef.Xhemaili Postoni edhe ju Hudbet tuaja.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
4149
Forumi i përgjithshëm Islami12[Hudbe e X...
Tue 15 Oct 2019 - 2:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Thënie të Dijetarëve

Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
00
Asnjë mesazh i ri

Tekste Ilahijesh

511
Forumi i përgjithshëm 2420-35Nje tekst ...
Thu 28 Feb 2019 - 16:13
mujo007 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Vaktit e ramazanit Imsaki

Vaktit e ramazanit nëpër botë
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
2528
Forumi i përgjithshëm Islami12Vaktia e R...
Fri 26 May 2017 - 20:28
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Urimet e Ramazanit

Es-selamu alejkum të nderuar antarë/e këtu në këtë rubrik ju keni mundësi të shkruani uriemt e jauaj për Ramazanin.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
00
Asnjë mesazh i ri

Projekte dhe punime nga Forumi

Këtu postoni të gjitha punimet e juaja që kan emrine forumit.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
1246
Forumi i përgjithshëm Islami12Projekt i ...
Sat 29 Dec 2012 - 21:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Testoni njohurit tuaja

Këtu do të mund të parashtroni pyetje dhe do të përgjigjen antarët e forumit pra është si një lloj kuizi.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
00
Asnjë mesazh i ri

Luaj në Kuizin Islami-eshte-dritModeratorët: Moderator/e, S.Moderator
00
Asnjë mesazh i ri

Mjeksia Islame

Këtu mund ti pटstoni gjithqka që ka të baje me mjeksin profetike dhe gjithqka që përmendet në Kur`an
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
3864
Forumi i përgjithshëm Islami12[Mjeksia i...
Sat 7 Feb 2015 - 20:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Nga Medreseja

Këtu shkruani gjithqka që ka të bëjë me medresen me lëndët mësimet etj.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
812
Forumi i përgjithshëm Islami11LISTA E ST...
Tue 28 Aug 2012 - 13:40
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Lajme dhe lajmërime.Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
5263
Forumi i përgjithshëm Islami12Lajme: BE-...
Wed 20 Mar 2019 - 21:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Lajmet DitoreModerator: S.Moderator
17701811
Forumi i përgjithshëm Islami12[Lajme Dit...
Wed 15 Apr 2020 - 5:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

AktualiteteModeratorët: Moderator/e, S.Moderator
501581
Forumi i përgjithshëm Islami12Rikthimi i...
Fri 10 Apr 2020 - 19:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Pyete Hoxhen

Këtu mund tu parashtroni pyetje Hoxhallarve: Mr.Uzeir Ibrahimi,,Burim ef Sherifi si dhe mua Ilaz Salihi
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
314892
Forumi i përgjithshëm 2420-35Esselamun ...
Tue 12 Mar 2019 - 23:02
mujo007 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kthime në Islam

Këtu mund të postoni raste të personave që kalojn në Islam.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
113144
Forumi i përgjithshëm Islami12Allahu ma ...
Mon 8 Apr 2019 - 19:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Dua të ndryshme IslameModeratorët: Moderator/e, S.Moderator
122180
Forumi i përgjithshëm Islami12Duaja kund...
Wed 8 Apr 2020 - 3:19
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Tregime Islame

Këtu shkruani tregime Islame
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
406468
Forumi i përgjithshëm Islami12[Nje tregi...
Wed 8 Apr 2020 - 2:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Meditime Islame

Këtu mudneni të psotoni meditime islame nga dijetar dhe shkrues të ndryshëm
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
44
Forumi i përgjithshëm Islami12Pres ditën...
Wed 27 Feb 2019 - 23:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Kuzhina Islame

Këtu mundeni të postoni Pregatitje ushqimore receta me foto si dhe me shkrim
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
5559
Forumi i përgjithshëm Islami12[Kuzhine] ...
Tue 15 Jul 2014 - 1:24
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Gazmore(Humor)

Ketu mund te postoni Gazmore (humor) , apo barcoleta me kuptim te mire dhe cdo gazmore me fjale banale do te fshihet si dhe ka mundesi te fshihet edhe anetari!
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
116166
Forumi i përgjithshëm Islami12Buzeqeshun...
Wed 13 Mar 2019 - 20:44
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Zbulime

Ketu keni mudnesi te postoni zbulime te reja qe jane bere mundeni edhe me fotografi ti paraqitni.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
11
Forumi i përgjithshëm Islami12[zbulim]Sh...
Sat 24 Jan 2015 - 15:57
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Teknologji dhe Shkencë

Këtu mund të psotoni të rejat nga Teknologjia si dhe gjithçka që ka të baj me shkencën
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
108120
Forumi i përgjithshëm Islami12[Teknologj...
Wed 8 Apr 2020 - 3:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Edhe kjo ndodh!

Kjo eshte nje rubrik ku keni mudnesi te psotoni gjera interesnate qe ndodhin neper bote por mos te jene ne kundershtim me Islamin.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
22
Forumi i përgjithshëm Islami12Edhe kjo n...
Thu 14 Mar 2019 - 22:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ri

Shëndetësi

Ketu mund te postoni gjithcka ne lidhje me shendetin,semurjet sherimet etj.
Moderatorët: Moderator/e, S.Moderator
2222
Forumi i përgjithshëm Islami12[Shendetes...
Wed 8 Apr 2020 - 2:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Forumi i përgjithshëm Empty
 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja9999
Forumi i përgjithshëm Allahm10prej Fri 8 Jul 2011 - 12:44
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja3235
Forumi i përgjithshëm Allahm10prej Sat 11 Jun 2011 - 14:42
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja2122
Forumi i përgjithshëm Allahm10prej Thu 9 Jun 2011 - 10:27
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja1898
Forumi i përgjithshëm Allahm10prej Thu 9 Jun 2011 - 10:26
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja2367
Forumi i përgjithshëm Allahm10prej Thu 9 Jun 2011 - 10:25
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2mekja2938
Forumi i përgjithshëm Avatar10prej Sat 12 Feb 2011 - 19:07
mekja Shiko mesazhin e fundit
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderator:S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire