islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tregime mbi as-habet r.anha EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregime mbi as-habet r.anha EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregime mbi as-habet r.anha EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tregime mbi as-habet r.anha EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregime mbi as-habet r.anha EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tregime mbi as-habet r.anha EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
Tregime mbi as-habet r.anha EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
Tregime mbi as-habet r.anha Empty20%Tregime mbi as-habet r.anha Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
Tregime mbi as-habet r.anha Empty7%Tregime mbi as-habet r.anha Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
Tregime mbi as-habet r.anha Empty7%Tregime mbi as-habet r.anha Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
Tregime mbi as-habet r.anha Empty7%Tregime mbi as-habet r.anha Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
Tregime mbi as-habet r.anha Empty7%Tregime mbi as-habet r.anha Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
Tregime mbi as-habet r.anha Empty7%Tregime mbi as-habet r.anha Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
Tregime mbi as-habet r.anha Empty7%Tregime mbi as-habet r.anha Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
Tregime mbi as-habet r.anha Empty37%Tregime mbi as-habet r.anha Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault 0Ummu Essma2076
Tregime mbi as-habet r.anha 2822-19prej Mon 15 Oct 2012 - 19:45
Ummu Essma Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admine-Meli1064
Tregime mbi as-habet r.anha Islami11prej Sun 7 Oct 2012 - 20:58
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admine-Meli1812
Tregime mbi as-habet r.anha Islami11prej Tue 20 Dec 2011 - 11:49
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admine-Meli2379
Tregime mbi as-habet r.anha Islami11prej Sat 17 Dec 2011 - 20:47
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admine-Meli1350
Tregime mbi as-habet r.anha Islami11prej Sun 4 Dec 2011 - 19:52
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admine-Meli1670
Tregime mbi as-habet r.anha Islami11prej Thu 22 Sep 2011 - 1:09
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1590
Tregime mbi as-habet r.anha Islami12prej Tue 20 Sep 2011 - 10:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1872
Tregime mbi as-habet r.anha Islami12prej Sat 13 Aug 2011 - 16:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0Bona3276
Tregime mbi as-habet r.anha 227-23prej Sat 23 Apr 2011 - 14:28
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0Bona2034
Tregime mbi as-habet r.anha 227-23prej Tue 22 Feb 2011 - 7:52
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 3Albi-ibro3372
avatarprej Thu 17 Feb 2011 - 10:18
merjemm Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0Bona2103
Tregime mbi as-habet r.anha 227-23prej Wed 22 Dec 2010 - 2:47
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Tregim Islam
 
0muslimanja1899
Tregime mbi as-habet r.anha Allahm10prej Fri 17 Dec 2010 - 11:19
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Lypsari
 
1muslimanja2720
Tregime mbi as-habet r.anha Avatar14prej Thu 16 Dec 2010 - 23:11
raba Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0Bona2331
Tregime mbi as-habet r.anha 227-23prej Mon 13 Dec 2010 - 12:27
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi2470
Tregime mbi as-habet r.anha Islami10prej Fri 12 Nov 2010 - 21:25
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Bona2163
Tregime mbi as-habet r.anha 227-23prej Tue 26 Oct 2010 - 10:57
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor2373
Tregime mbi as-habet r.anha Jj10prej Fri 3 Sep 2010 - 18:19
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Halid ibnul Velidin, radijallahu anhu
 
1Gast2055
Tregime mbi as-habet r.anha Jj10prej Thu 5 Aug 2010 - 3:38
Gast Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi2185
Tregime mbi as-habet r.anha Islami10prej Wed 21 Jul 2010 - 8:23
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor2187
Tregime mbi as-habet r.anha Jj10prej Mon 7 Jun 2010 - 16:39
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor2748
Tregime mbi as-habet r.anha Jj10prej Thu 3 Jun 2010 - 23:52
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor2259
Tregime mbi as-habet r.anha Jj10prej Wed 28 Apr 2010 - 0:28
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor2304
Tregime mbi as-habet r.anha Jj10prej Wed 28 Apr 2010 - 0:25
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Poetesha e cila në injorance e qajti shumë vëllaun e evt
 
0Vizitor1995
Tregime mbi as-habet r.anha Jj10prej Tue 20 Apr 2010 - 19:04
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Vizitor2693
Tregime mbi as-habet r.anha Jj10prej Thu 12 Nov 2009 - 0:18
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, Motrat-Islame, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire