islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Tregime Islame EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Tregime Islame EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Tregime Islame EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tregime Islame EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tregime Islame EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tregime Islame EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tregime Islame EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregime Islame EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tregime Islame EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tregime Islame EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tregime Islame EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tregime Islame EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tregime Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tregime Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tregime Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tregime Islame EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tregime Islame EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tregime Islame EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tregime Islame EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregime Islame EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tregime Islame EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tregime Islame EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tregime Islame EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tregime Islame EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tregime Islame EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tregime Islame EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tregime Islame EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tregime Islame EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tregime Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tregime Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tregime Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tregime Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tregime Islame EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tregime Islame EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tregime Islame EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Tregime Islame Empty96%Tregime Islame Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Tregime Islame Empty0%Tregime Islame Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Tregime Islame Empty0%Tregime Islame Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Tregime Islame Empty0%Tregime Islame Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Tregime Islame Empty1%Tregime Islame Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Tregime Islame Empty2%Tregime Islame Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1317
Tregime Islame Islami12prej Tue 28 Oct 2014 - 23:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0jettoni2324
Tregime Islame 1981-50prej Wed 28 Dec 2011 - 18:52
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Zudi Fejzuli1439
Tregime Islame Islami12prej Wed 28 Dec 2011 - 10:07
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1434
Tregime Islame Islami12prej Sat 24 Dec 2011 - 18:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1jettoni1324
Tregime Islame 1178-99prej Fri 23 Dec 2011 - 20:22
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi1307
Tregime Islame Islami11prej Thu 22 Dec 2011 - 18:00
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe 0Ummu Amar1291
Tregime Islame Divers_74prej Thu 22 Dec 2011 - 11:46
Ummu Amar Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1375
Tregime Islame Islami12prej Thu 22 Dec 2011 - 11:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Shemsi1540
Tregime Islame 1178-99prej Thu 22 Dec 2011 - 10:33
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Broshura e djaloshit njëmbëdhjetë vjeçar e ndaloi gruan nga vetvrasja
 
0jettoni1421
Tregime Islame 1981-50prej Mon 19 Dec 2011 - 11:41
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Samira2654
Tregime Islame Islami12prej Sun 18 Dec 2011 - 20:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Miu-vetja jonë, bretkosa-shpirti jonë, shkaba e zezë-shejtani
 
0jettoni1689
Tregime Islame 1981-50prej Sun 18 Dec 2011 - 20:32
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1638
Tregime Islame 1178-99prej Sat 17 Dec 2011 - 20:12
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Tregimi i mrekullueshëm i kësaj ngjarje
 
0jettoni1219
Tregime Islame 1981-50prej Sat 17 Dec 2011 - 16:10
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Agjërimi i vajzës gjashtë vjeçares dhe mësuesja e saj
 
0jettoni1193
Tregime Islame 1981-50prej Fri 16 Dec 2011 - 22:29
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0jettoni1238
Tregime Islame 1981-50prej Fri 16 Dec 2011 - 22:28
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1261
Tregime Islame Islami12prej Fri 16 Dec 2011 - 10:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Biseda e Pejgamberit a.s. me krokodilin
 
0jettoni1399
Tregime Islame 1981-50prej Wed 14 Dec 2011 - 17:51
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Historia e mrekullueshme e një qeni dhe mësimet e nxjerra nga kjo histori
 
0jettoni2040
Tregime Islame 1981-50prej Tue 13 Dec 2011 - 15:16
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Biseda e engjëjve gjatë fjetjes së Pejgamberit a.s.
 
2jettoni1489
Tregime Islame 1178-99prej Mon 12 Dec 2011 - 19:20
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Dhjetë ditë pasi vdes Pejgamberi a.s. atij i vjen një musafir
 
2jettoni1833
Tregime Islame 1981-50prej Sun 11 Dec 2011 - 19:55
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Dialogu i Pejgamberit a.s. me foshnjën)
 
0jettoni1556
Tregime Islame 1981-50prej Sun 11 Dec 2011 - 19:11
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Historia e komandant Shamilit
 
1jettoni1357
Tregime Islame 1178-99prej Sat 10 Dec 2011 - 14:17
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Ëndrra e Abdullah bin Mubarek me engjëjt)
 
1jettoni1334
Tregime Islame 1178-99prej Sat 10 Dec 2011 - 14:14
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Tregim special
 
4jettoni1384
Tregime Islame 1981-50prej Sat 10 Dec 2011 - 10:35
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Nga durimi i një nëne, Allahu i ringjalli të dy fëmijët e saj)
 
1jettoni1518
Tregime Islame 1178-99prej Fri 9 Dec 2011 - 22:09
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
(Allahu, udhëzues i mendjeve të ndritura në oqeanet e diturisë)
 
1jettoni1749
avatarprej Wed 7 Dec 2011 - 20:43
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Ky është djali i cili e njohu Zotin e tij?
 
0jettoni1404
Tregime Islame 1981-50prej Tue 6 Dec 2011 - 17:35
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1435
Tregime Islame Islami12prej Tue 6 Dec 2011 - 10:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0jettoni1413
Tregime Islame 1981-50prej Mon 5 Dec 2011 - 12:40
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Një tregim tepër interesant
 
2jettoni1485
Tregime Islame 1981-50prej Sat 3 Dec 2011 - 23:06
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Shemsi1578
avatarprej Sat 3 Dec 2011 - 19:28
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1409
Tregime Islame Islami12prej Sat 3 Dec 2011 - 16:09
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Agjenti anglez Harper rrëfen detyrat për shkatërrimin e Perandorisë Osmane
 
0jettoni2363
Tregime Islame 1981-50prej Thu 1 Dec 2011 - 22:19
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin1565
Tregime Islame 1178-99prej Wed 30 Nov 2011 - 12:20
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re
(ndodhi nga profeti Nuh a.s.)
 
1jettoni1376
Tregime Islame 1178-99prej Tue 29 Nov 2011 - 20:41
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin1346
Tregime Islame Islami12prej Mon 28 Nov 2011 - 12:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
1500 Vjet Më Të Vjetër Se Tevrati
 
0jettoni1385
Tregime Islame 1981-50prej Sun 27 Nov 2011 - 20:13
jettoni Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi1641
Tregime Islame Islami11prej Tue 22 Nov 2011 - 11:57
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Afrim Demiri1789
avatarprej Sat 19 Nov 2011 - 0:23
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 4Afrim Demiri1630
avatarprej Fri 18 Nov 2011 - 0:16
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 2Afrim Demiri1912
avatarprej Thu 17 Nov 2011 - 21:33
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Afrim Demiri2306
avatarprej Wed 16 Nov 2011 - 10:45
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 5Zudi Fejzuli1745
avatarprej Tue 15 Nov 2011 - 22:17
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Afrim Demiri2370
avatarprej Tue 15 Nov 2011 - 10:48
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 0Islam Only Way1502
Tregime Islame 1943-36prej Tue 15 Nov 2011 - 1:58
Islam Only Way Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Afrim Demiri1566
avatarprej Tue 15 Nov 2011 - 0:36
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 2Afrim Demiri1845
avatarprej Sun 13 Nov 2011 - 21:34
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
motra e cila u pendua para se te vdiste
 
0roberesha e Allahut1601
avatarprej Sun 13 Nov 2011 - 19:40
roberesha e Allahut Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam 0Afrim Demiri1605
avatarprej Sun 13 Nov 2011 - 11:27
Afrim Demiri Shiko mesazhin e fundit
 Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  NextMbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Bots : bing
Moderatorët:Asnjë
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire